Foto: instagram.com/jxavierrc
Ņemot vērā, ka šobrīd ceļojumus aizstāj virtuālās ekskursijas un bilžu apskate, aizvien lielāku uzmanību pievēršam to izpildījumam. Vai arī tu redzējis fotogrāfijas, kurās cilvēki brīvi karājas kraujas malās vai mierīgi stāv dīķa vidū, nesaslapinot drēbes? Atsevišķas no tām patiesi neatbilst realitātei. Ja fotoaparāts novietots pareizajā leņķī, nav vajadzīgas pat speciālas lietotnes, kas bildes pārveido, jo apmānīt aci nav nemaz tik sarežģīti.

Šoreiz "Tūrisma Gids" lasītāju uzmanību vēlamies vērst vietām, kurās top "neīstas" fotogrāfijas. Tām labi atbilst teiciens – ne viss ir tā, kā izskatās, jo šķietami ārkārtīgi bīstamas vai pasakaini skaistas bildes cilvēkiem izdevies uzņemt, galveno objektu pareizi iekadrējot vai ņemot talkā kādu palīglīdzekli, piemēram, spogulīti.

Vērts piebilst, ka teju uz visām ceļojumu jāskatās ar kritisku aci. Šajā gadījumā runa nav par fotošopu, bet gan bildes uzņemšanas brīdi. Nereti tādas slavenās vietās kā Tadžmahals, Ēģiptes pirmamīdas vai Spāņu kāpnes Romā bildē redzamas teju kā pamesti objekti. Lieki piebilst, ka laikā, kad ceļot bija droši, šajās vietās gozējās ārkārtīgi daudz cilvēku, precīzāk – tur bija jāsastopas ar tūristu jūrām. Reālo situāciju pasaulslavenās vietās pirms pandēmijas vari apskatīt šajā rakstā.

Savukārt turpinājumā aicinām iepazīties ar trim vietām pasaulē, kur top "neīstas" fotogrāfijas. Kad nākamreiz tās kaut kur manīsi, vairs neļausies sevi apmānīt!

Spēlēšanās ar dzīvību Riodežaneiro

Foto: instagram.com/ben.nco


Ne viss ir tieši tā, kā tas izskatās – šo teicienu var attiecināt uz tūristu atrakcijas vietu Brazīlijā, Riodežaneiro. Cilvēki uz šejieni dodas, lai apskatītu burvīgo dabas ainavu un uzņemtu pārdrošas fotogrāfijas uz akmens veidojuma, piemēram, karājoties pāri malai un "spēlējoties ar dzīvību". Patiesībā svarīgi ir atrast tikai pareizo leņķi, jo radītās bildes ir īstens acu apmāns.

Lai tiktu līdz populārajam akmenim, būs jāmēro ceļš pa dabas taku (Pedra do Telegrafo) – tā atrodas vienā no lielākajiem pilsētvides parkiem pasaulē (Parque Estadual da Pedra Branca). Takas garums ir aptuveni divi ar pusi kilometri.

Cilvēki šeit uzņem ļoti dažādas fotogrāfijas – vieni karājas pāri tā malai, citi lec gaisā – citiem vārdiem sakot, izpaužas ļoti radoši. Lai gan, ieraugot šādas bildes, sirds var sākt pukstēt straujāk un likt domāt, kāpēc bilžu dēļ cilvēki sevi pakļauj tik lielam riskam, šajā vietā it nekas nav bīstams. Izrādās, ka akmens atrodas vien gandrīz trīs metrus virs zemes, neapdraudot cilvēka drošību.

Lasīt vairāk

'Debesu vārti' Bali'

Foto: instagram.com/beautyandmybackpack


"Gates of Heaven" jeb Debesu vārti ir daudzu tūristu iecienīta vieta. Liela daļa ceļotāju turp steidz, jo sociālajos tīklos pamanījuši maģiskas fotogrāfijas, kurās cilvēku un divas majestātiskas būves daļas ieskauj ūdens. Taču liels ir daudzu pārsteigums, kad, nonākot galamērķī, viņi atskārst – bilde un realitāte ir divas absolūti dažādas lietas, raksta "Insider".

Lai gan "Lempuyang" templis ir patiesi iespaidīga vieta, kuru apmeklēt arhitektūras dēļ, lielai daļai ceļotāju galvenais došanās iemesls saistīts ar bildēm, kuras tur iespējams uzņemt. Atverot vietni "Instagram", paveras lērums bilžu, kurās cilvēki iemūžināti dažādās pozās, stāvot starp slavenajiem vārtiem, taču galvenā bildes odziņa ir šķietamais ūdens, kas to apņem. Šeit gan uzsvar liekams uz vārdu "šķietams", jo ūdens tur nav un prātā izsapņotā vieta nemaz neeksistē.

Lai radītu šo ilūziju, talkā ņemts spogulītis, kas novietots zem kameras, radot ūdens atspulgam līdzīgu skatu. Kā raksta "Independent", liels ir daudzu pārsteigums, ieraugot, ka ūdens vietā ir parastas betona plāksnes, un saprotot, ka svarīgākais ir spoguli novietot pareizajā līmenī, lai bilde būtu izdevusies.

Lasīt vairāk

Sirreāls veloceliņš Beļģijā

Foto: Kadrs no video


Jautāt, kāpēc šī būtu fantastiska vieta izbraucieniem ar velosipēdu, ir teju vai lieki. Unikālais veloceliņš, kas ved caur ūdenskrātuvi, ir iemēģināšanas vērts.

Beļģijā riteņot "De Wijer" apkārtnē ir visai populāri, un tam par godu izstrādāts velomaršruts. Lai arī cik skaisti būtu teritorijā lūkojamie dabas skati, šī velosipēdistu ceļa trumpis nešaubīgi ir celiņš, pa kuru braucēji šķērso dīķi pār ūdeni.

Celiņš, kas pašķir ūdeni un burtiski ļauj braukt ar velosipēdu caur to jeb "Cycling through Water"' aktīvos dabas baudītājus priecē kopš 2016. gada, minēts oficiālajā mājaslapā. Un kopš tā brīža tas kļuvis par ļoti iecienītu vietu velobraucēju vidū.

Tieši celiņa atrašanās vieta arī dod iespēju uzņemt bildes, šķietami atrodoties ūdenī, bet nekādā mērā nesaslapinot drēbes. Jāpiebilst gan, ka bildes uzņēmējam tad būtu jāatrodas uz ūdens, sēžot laivā un kameru cenšoties turēt vienā līmenī ar ūdeni. Beigu galā izskatās, ka cilvēks atrodas ūdenī, taču patiesībā tam pat nav pieskāries.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!