Igaunijas Jūras muzejs - 8
Foto: Publicitātes attēli
Piektdien, 29. novembrī, pēc divu gadu ilgas renovācijas, apmeklētājiem tiks atvērta jaunā Igaunijas Jūras muzeja ekspozīcija, piedāvājot ikvienam interesentam savām acīm aplūkot īstu 700 gadus vecu kuģa vraku un vēl citus 50 interaktīvus eksponātus. Ēku komplekss, kurā atrodas Igaunijas Jūras muzejs, ir iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā un jaunā multimediju ekspozīcija paplašinās redzesloku gan pieaugušajiem, gan arī bērniem, pastāstīja Igaunijas Jūras muzeja komunikācijas konsultante Latvijā Marija Makareviča.

Igaunijas Jūras muzeja direktors Urmass Dresens ar gandarījumu paziņoja, ka muzejā pēc rekonstrukcijas atvērts ne tikai tūristiem jau labi zināmais un iemīļotais artilērijas tornis "Resnā Margarēta", bet arī Lielie Jūras vārti un jaunās telpas zem torņa un pagalma teritorijas, kas agrāk nebija pieejamas plašākai publikai. Kopumā apmeklētāji varēs apskatīt 1000 kvadrātmetru lielu ekspozīciju teritoriju.

"Jauno muzeja telpu izveidošana bija ne tikai būvniecības darbu lielākais izaicinājums, bet tas arī atklāja arheoloģiskos atradumus, kas paplašināja izpratni par pilsētas nocietinājumu pirms artilērijas torņa "Resnā Margarēta" uzcelšanas. Jaunatklātie fragmenti būs pieejami arī apskatei," norādīja Urmass Dresens.

Jaunās muzeja ekspozīcijas pērles

Jaunās ekspozīcijas pērle ir 2015. gadā Tallinā atklātais viduslaiku kravas kuģa vraks ar vēl gandrīz 700 priekšmetiem, kas piederīgi tam un atradušies uz klāja. Unikālu šo vraku padara fakts, ka neviens cits vraks Eiropā, kurš pieder ar zobratu darbināmam kuģim, nav atrasts kopā ar šādiem priekšmetiem, kas stāsta mums par dzīvi uz kuģa un tā pārvadātajām precēm. Tāpat būs apskatāmi aptuveni 70 kuģu modeļi, kuri sniegs priekšstatu par burukuģu, tvaikoņu un motorlaivu floti.

Izstāde sniedz stāstu par Igaunijas un citu pasaules valstu jūrniecību no viduslaiku jūras tirdzniecības laikiem līdz pat mūsdienu kruīza ceļojumiem. Ar digitālo risinājumu palīdzību apmeklētāji var ielūkoties arī savos reģionos un gūt ieskatu jūras satiksmē un tirdzniecībā, vietās, kur tika celti kuģi, kā arī kuģu ostās okupācijas laikā.

Pārvietojami objekti un vēstures vizualizācija lielākai interaktivitātei


Izstādē apmeklētāji var apskatīt aptuveni 50 digitālos eksponātus, kas izveidoti ar mērķi vizualizēt vēsturiskos datus un izgudrojumus. Kā skaidro muzeja direktors, digitālajiem risinājumiem esot milzīga vērtība katrā muzejā, jo tie palīdz pateikt vairāk, nekā to varētu izdarīt ar papīra izdrukām pie sienas. Turklāt tie palīdz atklāt faktus, kas līdz šim ir bijuši noslēpti.

Pateicoties dažādiem praktiskiem un taustāmiem priekšmetiem, jaunā pastāvīgā ekspozīcija ir saistoša un pievilcīga bērniem, kā arī draudzīga apmeklētājiem ar īpašām vajadzībām – apmeklētāju ērtībai ir piedāvāti risinājumi cilvēkiem ar redzes, dzirdes, ka arī kustību un mentāla rakstura traucējumiem. Piemēram, "Resnā Margarēta" ir kļuvis par pirmo torni Tallinas vecpilsētā, kurā ir lifts.

Jaunā ekspozīcija apmeklētāju apskatei būs pieejama jau sākot ar 2019. gada 29. novembri.

Muzeja darba laiks:
Oktobris – aprīlis: otrdiena – svētdiena no pulksten 10 līdz 18;
Maijs – septembris: pirmdiena – svētdiena no pulksten 10 līdz 19.
Plašākā informācija atrodama šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!