Sorvagsvatn Faroe salas
Foto: Shutterstock
Pētot ceļojumā plānā iekļaujamās apskates vietas, cilvēki bieži vien jūtas kā saldumu veikalā, kurā grūti izvēlēties pašas garšīgākās konfektes – iespaidīgas pilis, hipsterīgas kafejnīcas, interaktīvi muzeji un elpu aizraujošas ainavas liek apjukt plašajā piedāvājumā! Taču reizēm, ieraugot fotogrāfijas, gribas izberzēt acis, cenšoties saprast, vai bildē redzamā vieta patiesi atrodas uz šīs zemeslodes un ir vistīrākā realitāte.

Iedvesmojoties no "Reader's Digest", iepazīstinām ar vietām, kas varētu pārsteigt pat pieredzējušus ceļotājus!

Sāls līdzenumi Bolīvijā


Ja kādreiz ceļi veduši uz Bolīviju, viena no pirmajām vietām, kur daudziem gribas paviesoties, ir Ujuni sāls līdzenumi. Neparastā ainava, kas veidojusies, ūdenim klājot sālsezera virsmu, ir patiesi iespaidīga un veido ilūziju, ka cilvēks pastaigājas pa ūdens virsmu. Taču, kad ūdens izžuvis un neklāj sāls kārtu, skats var šķist kā no citas planētas.

Foto: AP/Scanpix

Starp citu, šī sāls tuksneša augstākie "kalni" un dziļākās "ielejas" ir vien dažus milimetrus lieli. Vairāk par līdzeno vietu uzzini šeit.

Maurīcija

Foto: Shutterstock

Maurīcija ir sala, kas atrodas Indijas okeānā – aptuveni 2000 kilometrus no Āfrikas kontinenta dienvidaustrumu krasta. Ja uz šo vietu skatās no putna lidojuma, attēlos bieži vien var redzēt neparastu veidojumu ūdenī. Tur redzamā optiskā ilūzija atgādina ūdenskritumu, tādējādi daudziem radot priekštatu, ka konkrētajā vietā okeānā veidojas "bedre".

Lai gan skats ir patiesi ievērojams, tā nu gluži patiesībā nav. Skaidrots, ka ūdenī ir spēcīgas straumes, bet par neparasto veidojumu "atbildīgas" dūņas un smiltis. Šeit iezīmējas vēl viena salas īpatnība – kristāldzidrais ūdens, jo pretējā gadījumā optisko ilūziju redzēt iespējams nebūtu.

Neskatoties uz to, ka šķietamais ūdenskritums tomēr nav īsts, tas nav iemesls, lai Maurīcijai mestu ar roku. Tur patiesi baudāma eksotiska atpūta, kas bieži vien redzēta dažādās filmās. Ar ceļojuma aprakstu par šo pasaules vietu iepazīsties šeit.

Velna tilts

Foto: Shutterstock

Pasaulē netrūkst dažādu interesantu tiltu, kas atšķiras platumos un garumos, taču visi kā viens veido pusaplim līdzīgu formu. Taču celtne Vācijā, kam dots nosaukums "Velna tilts", izceļas starp citiem, jo, labvēlīgos un mierīgos laikapstākļos, ar atspulgu ūdenī veido perfektu apli.

Varētu rasties jautājums, kāpēc vietai dots tik velnišķīgs nosaukums. Cilvēki to iesaukuši par Velna tiltu, jo arī uzskata, ka to būvējis sātans – tilts ir brīnumaini skaists, taču arī bīstams un nedrošs. Starp citu, kad tilts ar atspulgu veido apli, cilvēki ar bagātāku fantāziju ģeometrisko figūru saredz arī kā vārtus uz citu pasauli.

Velna tilts atrodas izcili skaistā vietā – Kromlavas (Kromlau) Acāliju un rododendru parkā. Neskatoties uz to, ka tiltam nav praktiska izmantojuma – tas nav šķērsojams, 19. gadsimtā celtais tilts vietai piešķir savdabīgu auru, kuru izjust uz vietas steidz daudzi. Iespaidīgs skats šeit paveras itin visos gadalaikos – gan rudens lapkritī, gan arī plaukstošajā vasaras periodā.

Par Velna tiltu turpini lasīt šeit.

Ezers Fēru salās

Foto: Shutterstock

Par Fēru salām bieži vien saka tā – kopumā salās nav daudz interesanta, taču lokālie dabas brīnumi to kompensē. Kā minēts portāla "Tūrisma Gids" ceļojuma stāstā: "Ir klintis tādas un tādas, ir pāris namiņi ar sūnu jumtiem galvaspilsētā Torshavnā, vēl kādā ciematiņā, un tas viss. Un tajā pašā laikā Fēru (Farēru) salas ir viena no vietām, kur domas atgriežas vēl un vēl."

Tās atrodas starp Norvēģiju un Īslandi. Īpaši izteiksmīga ainava paveras pie Sørvágsvatn ezera, kas ir lielākais ezers salās (izmērā tas ir trīs reizes lielāks nekā 2. vietas ieguvējs), raksta "Atlas Obscura". Ja uz ainavu skatās no tāluma, rodas iespaids, ka ezers atrodas simtiem metru virs jūras līmeņa, taču patiesībā tas atrodas vien 30 metrus virs okeāna. Vienā no ezera galiem ir neliels ūdenskritums, bet iespaidīgo skatu kopumā veido apkārtnes dabas veidojumu daudzveidīgie izmēri.

Starp citu, ezeram ir pat divi nosaukumi, un to zina arī kā Leitisvatn. Par Fēru salām kopumā vairāk vari uzzināt šeit.

Akmens veidojums Brazīlijā

View this post on Instagram

A post shared by Helber | Turismo | Rio 🇺🇸🇪🇦🇩🇪 (@helberturismo) on Jan 23, 2020 at 2:51pm PST


Vai esi redzējis internetā klejojam bildes, kurās redzami cilvēki, kas pārgalvīgi karājas pāri klints malai? Ļoti iespējams, attēls atceļojis no Brazīlijas, precīzāk – Pedra do Telegrafo, kas ir vieta, kur iespējams radīt realitātei neatbilstošas fotogrāfijas.

Lai gan izskatās, ka cilvēki rotaļājas ar dzīvību, piemēram, stāvot uz pirkstgaliem kraujas malā, šajā vietā Riodežaneiro bilžu uzņemšanas laikā dzīvībai briesmas nedraud. Atbildīgākais uzdevums ir cilvēkam, kurš iejuties fotogrāfa lomā, izvēlēties pareizo leņķi, jo veidojums atrodas vien aptuveni metru virs akmens platformas.

Vēl viena savdabīga vieta, kurā top bildes ar aprakstu – izcils acu apmāns, atrodas Bali. Tur bilžu uzņemšanai talkā tiek ņemts spogulītis, radot ūdens atspulgam līdzīgu skatu. Vairāk lasi te.

Atlantijas ceļš

Foto: Shutterstock

Šis neparastais ceļš ("Atlantic Road") atrodas Norvēģijā un tiek saukts par vienu no bīstamākajiem visā pasaulē. Lai gan tas nav dabas veidots, ceļš ir ārkārtīgi ainavisks un ved pāri septiņiem zemiem tiltiem, kuri savieno vairākas skaistas, akmeņainas salas starp Moldi un Kristiānsundu rietumu fjordos.

Kā redzams attēlā, no konkrētiem leņķiem var izskatīties, ka ceļš teju vai pazūd mākoņos, taču patiesībā tas ir astoņus kilometrus garš un aizved braucējus no A līdz punktam B. Ja ārzemēs ierasts braukt pa taisnām šosejām, šis ceļš dos iespēju izjust kutelīgu sajūtu vēderā, jo braukšana pielīdzināma kuģošanai pa viļņiem (te augšup, te lejup).

Lai gan skaistums ir iespaidīgs, šoferi nedrīkst zaudēt modrību, jo līkumainais ceļš prasa lielu koncentrēšanos. Par astoņiem bīstamiem un ainaviskiem ceļiem pasaulē, kas garantēs asas izjūtas, vari lasīt šajā rakstā.

‘Degošais’ ūdenskritums Kalifornijā

Foto: Shutterstock

Horsetail Fall ir iespaidīgs, sezonāls ūdenskritums, kura burvību iespējams baudīt divas reizes gadā – ziemā un agrā pavasarī. Ūdens plūst no El Capitan kalna divās "strūklās". Lai gan skats ir patiesi redzēšanas vērts, lielāko cilvēku uzmanību tas izpelnās pēdējās divās februāra nedēļās, kad tas pārtop par "degošo" ūdenskritumu.

Šādu nosaukumu tas guvis oranžīgi dzeltenās krāsas dēļ, kas rodas, saulei kā prožektoram iespīdot tajā. Kad saule pazūd aiz horizonta, apkārtnē pamazām iestājas tumsa, taču pēdējie saules stari izgaismo ūdenskritumu tieši tādā leņķī, ka izskatās – no tā lejup slīd degoša masa. Jāpiebilst gan, ka fenomens redzams vien tad, kad ir skaidrs laiks bez mākoņiem un miglas, ir konkrētais saulrieta leņķis, kā arī ūdens daudzums ir pietiekami liels.

Šis ūdenskritums atrodas Josemitu nacionālajā parkā ASV, un tas guva milzu popularitāti tūristu vidū no 19. gadsimta 80. gadiem līdz pat 20. gadsimta 60. gadiem. Par dažādiem neparastiem ūdenskritumiem, piemēram, tādiem, kurus rotā mūžīgā liesma vai tuneļi, lasi šajā rakstā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!