Ssohk - 16684
Foto: Shutterstock
Dabiski veidojušās vai cilvēka smagā darba rezultāts – jebkurā gadījumā šīs ūdens terases ir pietiekoši vilinošas, lai ik gadu pulcētu prāvu skaitu tūristus no visas pasaules. Šajā reizē piedāvājam iepazīties ar dabiskajiem baseiniem, kas izkārtojušies vairākos līmeņos. Gan funkcionāli, gan vienkārši skaisti, tie vienaldzīgu neatstās nevienu.

Siltie avoti Toskānā

"Saturnia" karstie avoti atrodas vienā no Itālijas gleznainākajiem reģioniem – Toskānā. Tie ir dabīgi termālie avoti, kas jau kopš antīkajiem laikiem izmantoti gan atpūtai, gan veselības atgūšanai. Arī mūsdienās šī ir iecienīta relaksācijas vieta kā ziemā, tā vasarā.

Leģenda vēsta, ka avoti radušies, kad Jupiters dusmās šķīlis zibeni, gribēdams trāpīt Saturnam. Nošāvis gan garām, bet šo dusmu rezultātā radies brīnumskaists avots, veidojot dabīgu spa. Nosaukums, protams, radies par godu laimīgi neskartajam Saturnam.

Foto: Shutterstock

Ūdens šajos avotos vienmēr ir patīkami silts – ap 37,5 grādiem pēc Celsija, turklāt tas ir bagāts ar dažādiem ārstnieciskiem minerāliem. Vairāk par šo vietu lasi te.

Iespaidīgās ūdens terases Turcijā

Foto: Shutterstock


Pamukale ("Pamukkale") Turcijā ir apbrīnojama vieta – dabīgi veidojušies, karstie avoti un baseini Denizili provincē, Turcijas dienvidrietumos, pārsteidz un apbur ceļotājus gan ar savu krāsu, gan novietojumu, neparasto izskatu un, protams, relaksāciju to siltajos ūdeņos.

Baseini izvietojušies uz terasēm, bet to tirkīzzilais ūdens ir bagāts ar minerālvielām, īpaši kalciju. Tam ir ne vien veldzējošas, bet arī ārstnieciskas īpašības. Cilvēki karstajos avotos peldējušies jau tūkstošiem gadu.

Foto: Shutterstock

Pamukales avotus var apmeklēt visu gadu, bet īpaši iespaidīgi tie ir ziemā, kad no siltajiem baseiniem ceļas tvaiki un šķiet, ka atrodies bezgalīgi lielā un pasakainā brīvdabas spa. Vairāk lasi te.

Krāšņie daudzlīmeņu ezeri Ķīnā

Foto: Shutterstock


"Pasaules brīnums" un "Pasaku valstība uz Zemes" – tie ir vārdi, ko nereti lieto, lai raksturotu Huanglongas nacionālo parku, kas slavens ar saviem dzidrajiem daudzlīmeņu ezeriem, ūdenskritumiem, mākoņus skarošajiem kalniem, ielejām, alām un neskartajiem mežiem. Kopš 1992. gada šī vieta iekļauta arī UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un ik gadu piesaista simtiem tūkstošus apmeklētāju.

Krāšņie daudzlīmeņu ezeri atrodas Sičuanas provinces ziemeļrietumos un atdala Huanglongas un Muni ielejas. Iespaidīgākā dabas baseinu kaskāde 3,6 kilometru garumā apskatāma Huanglongas ielejā. Skatu īpaši krāšņu padara sniegotās kalnu virsotnes fonā. No tām un arī no ledājiem Ķīnas austrumos plūst ūdens, kas nonāk kristāldzidrajos ezeros. Plašāk lasi te.

Ar šīs vietas apmeklējumu gan steigties nevajadzētu. Saistībā ar koronavīrusa uzliesmojumu un tā straujo izplatību, Ārlietu ministrija aicina ceļotājus nedoties braucienos uz Ķīnu. Plašāk par situāciju lasi te.

Sāls baseini Peru


Foto: Shutterstock

Ja plāno braucienu uz Peru, vērts doties arī uz īpašajiem sāls baseiniem. "Salineras de Maras" ir gadiem sena sāls ieguves sistēma. Tā sastāv no vairākiem maziem un cieši sakļautiem baseiniņiem, kas sakārtojušies ievērojamās terasēs.

Kā tad šī vieta radusies? Sāļie ūdeņi te plūst no kāda avota, kas krājas kalna nogāzē izveidotajos baseinos. Ūdenim iztvaikojot, vietējie savāc sāli. Kā skaidrots "Culture Trip", šie sāls baseini izmantoti vairāk nekā 500 gadus, iegūstot labas kvalitātes sāli. Šai vietai ir ne tikai praktiska funkcija, bet tā savas unikalitātes dēļ iemantojusi atpazīstamību arī tūrisma jomā, pulcējot viesus no visas pasaules.

Lai arī agrāk interesenti varējuši staigāt pa šaurajām taciņām starp sāls vannām, šobrīd apmeklētāji ir nedaudz ierobežoti – to darīt ir aizliegts. Šāds lēmums pieņemts, lai saglabātu produkta kvalitāti. Taču jebkurā gadījumā šo vietu apciemot ir ļauts, un interesantos baseinus var apskatīt no konkrētas taciņas virs sāļajām terasēm. Plašāk lasi te.

44 siltie baseini Meksikā

Foto: Shutterstock


Vēl viens brīvdabas spa, kur veldzēties ūdens kaskādēs, atrodas Meksikā, aptuveni četru stundu braucienā no Mehiko un slēpjas zem nosaukuma "Las Grutas Tolantongo".

Šis spa komplekss ir sadalīts divās daļās. Pirmā zona ar klints sienā izbūvētiem termālajiem baseiniem piedāvā atpūtu ar skatu uz iespaidīgo kalnu ainavu. Kopumā pieejami 45 siltie baseini, vēsta "Culture Trip". Divus vienādus baseinus atrast šeit būs grūti.

Taču "Travel and Leisure" raksta, ka ar to vien atpūta šeit neaprobežojas, iespējams arī izpeldēties slēptajās alās un tuneļos.

Ūdens temperatūra dažādās spa kompleksa vietās ir atšķirīga – no +35 līdz +38 grādiem pēc Celsija. Plašāk lasi te.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!