Pils Francijā, kurā spokojas Zaļā lēdija
Saukta par Luāras ielejas milzi, šī pils savos izmēros ir visai iespaidīga. Pilij, kas plašāk pazīstama pēc nosaukuma "Château de Brissac", ir septiņi stāvi, 204 istabas un pat sava operas māja, kurā mākslu vienlaicīgi var baudīt 200 cilvēki, teikts "Wonderlust".
Šajā vietā spokojoties "La Dame Verte" jeb Zaļā lēdija. Kā vēsta leģenda, Zaļā lēdija bijusi karaļa Kārļa VII ārlaulības meita Šarlote, kuru vēlāk, vainojot neuzticībā, 15. gadsimtā noslepkavojis viņas vīrs. Daudzi teic, ka tagad šīs sievietes tēls esot manāms baznīcas tornī – tērpusies zaļā kleitā, lēdija biedējot ar iekritušo, tumšo skatienu. Savukārt, kad Šarlote nespokojoties tornī, pils viesiem nākoties klausīties šīs dāmas vaimanās.
Mūsdienās pilī tiek organizēti dažādi zīmīgi pasākumi, bet drosmīgākie var pilī pārlaist nakti un, iespējams, sastapties ar pašu Zaļo lēdiju.
Sala, kur patvērās ar mēri sirgstošie
Poveglia, iespējams, ir viena no Itālijas baisākajām vietām. 14. gadsimtā tur patvērās ar mēri sirgstošie. Kā teikts "Atlas Obscura", šajā mazajā saliņā savas pēdējās stundas pavadījis rekordliels cilvēku skaits – aptuveni 160 tūkstoši. Mēļo, ka 50 procenti no salas zemes augsnes ir cilvēku mirstīgās atliekas, teikts "Atlas Obscura". Savukārt labu laiku vēlāk uz salas, kā runā, tika veikti dažādi eksperimenti un cilvēki tika spīdzināti, teikts "Wanderlust".
Nav nekāds brīnums, ka pēc visa tur notikušā tiek lēsts, ka uz salas spokojas. Cilvēki teic, ka no salas dzirdami kliedzieni un manāmas tumšas ēnas.
Neraugoties uz to, ka sala gandrīz tika izsolīta kādam uzņēmējam, šobrīd tā joprojām ir pamesta. Pat vietējiem iedzīvotāji, piemēram, zvejnieki, izvēlas šai salai kuģot apkārt ar līkumu – tieši tik tumša un baisa ir šī vieta.
Ēka, kur agrāk tika izmitināti cietumnieki
Dragsholmas pils celta 13. gadsimta sākumā, padarot to par vienu no vecākajām pilīm Dānijā, un daudzi teiks – visspocīgākajām visā Eiropā. Kā teikts "Wanderlust", 16. un 17. gadsimtā ēkas daļas tika izmantotas dižciltīgu ieslodzīto izmitināšanai.
Tiek uzskatīts, ka pilī sastopami aptuveni 100 spoki, tostarp Skotijas karalienes Marijas I vīrs jeb Botvelas grāfs IV, kurš nomira ieslodzījumā, kā arī Baltā dāma, kuras skelets 1930. gadā tika atrasts iemūrēts sienā.
Šobrīd glaunajā ēkā atrodas luksusa viesnīca, kā arī tiek piedāvātas dažādas ekskursijas pa iespaidīgo ēku, iepazīstinot interesentus gan ar ēkas vēsturi, gan daudzajiem tās spokiem.
Viesnīca ar vairākiem ievērojamiem spokiem
Arī šī ēka Kanāda, kas meklējama pēc nosaukuma "Banff Springs Hotel", ir ievērības vērta, tomēr runā, ka arī šajā vietā spokojas.
Viens no spokiem, kas mēdz patraucēt viesnīcas viesu mieru, ir kāda līgava, kurai savā īpašajā dienā esot nokritusi pa trepēm mirkli pēc tam, kad aizdegusies viņas kāzu kleita. Lai arī cik dramatisks būtu šis stāsts, tagad līgava dažkārt esot redzama svinību telpās liesmās dejojot.
Tāpat šo vietu apvij vēl kāds tumšs stāsts – kā vēsta "Wanderlust" numuriņā 873 esot nogalināta kāda ģimene. Lai arī pēc šausmīgajiem notikumiem istabas durvis esot aizmūrētas ciet, ģimene vēl joprojām mēdzot spokoties viesnīcas gaiteņos.
Tas nebūt nav viss. Arī kāds agrākais darbinieks Sems, kas viesnīcā strādājis 60. un 70. gados šad un tad esot manāms glaunajā viesnīcā – viņš esot ģērbies savā kādreizējā uniformā, taču, ja hoteļa viesi ar viņu cenšoties uzsākt sarunu, Sems pazūdot.
Neraugoties uz šausmīgajiem nostāstiem un viesnīcai piedēvētajiem spokiem, hotelis saglabā savu pozīciju tirgū un ir iecienīta vieta tūristu vidū, teikts "Wanderlust".
Spokiem bagātais nams Dienvidāfrikā
"Kasteel de Goede Hoop" jeb Labās cerības pils būvēta 17. gadsimtā. Kā uzsver "Wanderlust", tā ir senākā ēka Dienvidāfrikā, kas, protams, kalpo par labu augsni spocīgiem nostāstiem.
Viena no leģendām, kas pie mums atceļojusi no 20. gadsimta sākuma, ir par kādu augumā raženu vīru, kurš redzēts, nolecot no pils. Tāpat kādreiz šeit spokojusies arī Pelēkā dāma, kura agrāk esot skraidījusi pa pils apkārtni un histērijā raudājusi. Šis spoks, kā vēstīts "Wanderlust", nav redzēts kopš izrakumos pils teritorijā tika atrastas sievietes mirstīgās atliekas. Šermuļus šīs vietas apmeklētājiem uzdzenot arī no zvanutorņa atskanošās zvanu skaņas, kas mēdzot parādīties pavisam negaidīti.
Šobrīd ēkā, kura ir vareni labi saglabājusies, ierīkoti muzeji un aplūkojamas ekspozīcijas, pils apmeklētājiem aktīvajā tūrisma sezonā ļaujot iepazīt ēkas un apkārtnes vēsturi.