Pēterezera dabas taka
Dundagas novadā meklējamā Pēterezera dabas taka nudien ir lieliska pastaigu vieta.Lokveida taka ir aptuveni 3,4 kilometrus gara. Lai to pilnībā iepazītu, vajadzēs aptuveni stundu. Ceļš vedīs gan pa takām, gan laipām, gan arī kāpnēm, vijoties pāri kangaru mugurām un vigu vēderiem.
Dodoties pārgājienā pa šo vietu, būs iespējams arī iepazīties ar pašu Pēterezeru, kā vārdā arī nosaukta pati taka. Savukārt pēc tam var turpināt pastaigu pa ezera purvaino krastu, kur atrodamas vairākas aizsargājamas augu sugas.
Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.
10 kilometrus garā Brīvības taka Liepājā
Taku ieteicams sākt pie Redāna, kas ir daļa no 19. gadsimta beigās būvētā cara laika cietokšņa Tosmares ezera krastā. Savukārt noslēgumā maršruts ved gar Liepājas nocietinājumu kanālu ar tā ainaviskajiem līkločiem un atgriežas sākumpunktā – Redānā, kur pieejama gan autostāvvieta, gan maza atpūtas vietiņa. Taka ir marķēta ar norādes stabiņiem un sarkanām svītrām uz kokiem.
Slokas ezera taka
Slokas ezera dabas taka ir 3,1 kilometru gara, un tā ir lokveida. Vienā virzienā tā ved gar ezera krastu, otrā – cauri mežam, ļaujot vērot, kā pavasarī applūstošs mitrais melnalkšņu dumbrājs ar lielu sūnu un dzeņu daudzveidību nomaina sēnēm bagātu priežu mežu, kas savukārt mijas ar nosusinātu un kokiem apaugušu augsto purvu. Pa ceļam atrodami arī dažādi sportisku aktivitāšu rīki – šūpoles, līdzsvara koks, kāpelēšanas objekti, kas sevišķi priecēs jaunāko paaudzi.
Dabas taka gar Rojas upi un tās septiņi virtuālie skatu torņi
Gar gleznaino Rojas upi, kuru ieskauj pirmatnīgs mežs, ir izveidota dabas taka, kas pieejama gan kājām gājējiem, gan velobraucējiem, bet ziemā šeit ir interesanti izbraukt arī ar distanču slēpēm. Savukārt pati Rojas upe ir iecienīta laivošanas un supošanas vieta.
Aktīvās atpūtas cienītāju ērtībām šeit izveidotas trīs dažāda garuma distances – 2, 7 un 15 kilometrus garas, lai katrs ceļotājs varētu izvēlēties savām spējām piemērotāko distanci. Tāpat dabas takā ir izvietotas četras atpūtas vietas ar ugunskuru, labierīcībām, soliem, vingrošanas stieņiem un šūpolēm.
Aklā purva taka, kas ir atsevišķa apmeklējuma vērta
Aklā purva taka atrodas 90 kilometru attālumā no Rīgas diezgan nomaļā vietā, tomēr taka pavisam noteikti ir atsevišķa apmeklējuma vērta. Taka ir cilpveida un tās kopējais garums ir trīs kilometri.
Taka veidota kā koka laipa ar skatu platformiņām, lai gan varbūt nedaudz pašauri, bet pēc būtības tā ir izbraucama arī ar bērnu ratiņiem.
Lielezera dabas taka
Taka ir 3,6 kilometrus gara un vijas tieši gar ainavisko Lielezeru. Takas sākumā jeb ziemeļu daļā ir neliels skatu tornis, kas domāts putnu novērošanai. Visā garumā taka ir labiekārtota, celiņi ir veidoti no koka. Pāri mazai upītei, kuru dēvē par Donaviņu, ir burvīgs koka tiltiņš. Starp citu, ejot pirmo reizi pāri tiltam, jāievēlas vēlēšanās, jo tad tā noteikti piepildīšoties.
Pārsteigumiem bagātā dabas taka "Rīvas loki"
Pirmie trīs kilometri ir visvieglākie, tos bez grūtībām būs iespējams pieveikt arī senioriem. Nākošie trīs kilometri jau ir atraktīvāki, tos kātojot, ieteicams lietot trekinga nūjas. Šie abi posmi ir marķēti ar zaļu krāsu. Turpretim pēdējie divi kilometri jau ir saldais ēdiens ekstrēmāku pārgājienu cienītājiem –bez marķējuma, ar daudziem šķēršļiem upes krastos.
Gleznainā Cecīļu dabas taka
Cecīļu dabas takas ir pārpilnas ar dažādām skaistām ainavām, un tur iespējams apskatīt Cecīļu iezi, Dančupītes alu un ūdenskritumu, Stūķu iezi un Ainavu krauju, kā arī daudzus citus dabas objektus.
Piecus kilometrus garā Dunikas purva taka
Ja ir vēlēšanās kārtīgi izlocīt kājas un doties garākā pastaigā, tad pavisam noteikti ir vērts mērot ceļu uz Dunikas purva taku, kur pabaudīt dabu un atslēgties no ikdienas kņadas.
Dunikas purva laipa ir piecus kilometrus gara un ved caur Tīrspurvu Dunikas pagastā. Koka laipa ir vienvirziena – tas nozīmē, ka jārēķinās ar to, ka būs jāiet gan turp, gan arī atpakaļ.
Taku var mērot, sākot gan ar tās dienvidu, gan ziemeļu pusi. Izvēloties otro variantu, taka noslēdzas ar Latvijā unikālo Luknes skābaržu audzi, kas ir vienīgā Latvijā un ir jau 150 gadu veca.