Alpu acs jeb Braiesa ezers
Braiesa ezers jeb "Lago di Braies" (titulattēlā) Itālijas ziemeļos ir leģendu apvīts. Ne velti – tā apkārtne, uzspīdot saulei, tiešām šķiet nereāla, jo ūdens ir tirkīzzils un skaidrs, bet majestātiskie Dolomītu Alpi, kas to ieskauj, spoguļojas ezerā kā zaļganā acī.
Ūdenstilpe aizņem 31 hektāru un dziļākajās vietās ir pat 36 metrus dziļa, tādējādi tas ir viens no lielākajiem Dolomītu Alpu ezeriem, raksta "Vida Press".
Ūdenskritums, ko apvij stāsts par septiņām māsām – vecmeitām
"Dei Sju Systrene" jeb Septiņu māsu ūdenskritums Norvēģijā ir viens no tūristu iecienītākajiem un arī fotografētākajiem objektiem apkārtnē. Un kā gan tas tāds varētu nebūt, ja pār klinšaino nogāzi aptuveni no 250 metru augstuma plūst ūdens šļakatas septiņas brangās strūklās, radot visai brīnumainu skatu.
Arī šo vietu apvij leģendas un senas teikas. Vietējie runā, ka visas septiņas māsas bijušas vecmeitas, bet ūdenskritums otrpus fjordam, kas nosaukts par "The Suitor", esot bijis pielūdzējs, kas nespējis iekarot jauno dāmu sirdis.
Lielākais ūdenskritums Eiropā
"Rhine Falls" stiepjas 150 metru platumā un 23 metru augstumā, ieņemot Eiropas lielākā ūdenskrituma statusu. Vislabāk un tuvāk iespaidīgo dabas brīnumu var vērot, pietuvojoties tam ar tūristu vajadzībām pielāgotiem kuģīšiem. Pār klinšainajām gubām mutuļojošā ūdens plūsma neliks vilties.
Taras upes kanjons
Vijoties gar kalniem nacionāla parka ziemeļu daļā, Taras upe veido kanjonu, kas vietumis ir pat 1300 metrus dziļš, minēts populārajā ceļvedī "Lonely Planet". Tā izmēri ir tik iespaidīgi, ka tas ar savu diženumu piesaista uzmanību visā Eiropā. Skaisti zaļojoši meži, tirkīzzila upe un klintis – kā gan šo vietu nemīlēt?
Siltie avoti Toskānā
Leģenda vēsta, ka avoti radušies, kad Jupiters dusmās šķīlis zibeni, gribēdams trāpīt Saturnam. Nošāvis gan garām, bet šo dusmu rezultātā radies brīnumskaists avots, veidojot dabīgu spa. Nosaukums, protams, radies par godu laimīgi neskartajam Saturnam.
Ūdens šajos avotos vienmēr ir patīkami silts – ap 37,5 grādiem pēc Celsija, turklāt tas ir bagāts ar dažādiem ārstnieciskiem minerāliem.
Kā no pasaku grāmatām – Laumiņu baseini Skotijā
Laumiņu baseinus iespējams sasniegt, dodoties pārgājienā pa "Glen Brittle" mežu, kur viens aiz otra satupuši nelieli baseiniņi. Lai arī, lūkojot katru atsevišķi, iespējams, apbrīnā acis neiepletīsies, šīs vietas maģija slēpjas pārgājienā, ko papildina regulāri kalnu ieplakās iegūlušies baseiniņi un ūdenskritumi.
Ūdens šajā apkārtnē ir burvīgi dzidrs, un saulainā dienā dabisko baseinu tirkīzzilajā ūdenī iespējams saredzēt katru akmentiņu. Savukārt nelielie ūdenskritumi vispasakaināk izskatās pēc kārtīga lietus, jo tad pār akmeņiem un nelielajām kaskādēm mutuļo varena ūdens plūsma.
Teiksmainā Vintgara aiza
Iespaidīgā Vintgara aiza ("Soteska Vintgar") atrodas tikai dažu kilometru attālumā no Bledas pilsētas Slovēnijā. To klinšainajā apvidū izgrauzusi mutuļojošā Radovnas upe, radot skaistumu, ko nav iespējams aprakstīt vārdos.
Klinšu aiza ir 1,6 kilometrus gara. Dodoties pa gājēju ceļu gar upes krastiem, iespējams apskatīt neparastas un gleznainas ainavas, dabīgi veidojušos baseinus, ūdenskritumus, krāces un nogāzes. Cauri visai aizai ved koka laipas, kā arī iespaidīgi tilti, kas saglabājušies vēl no Napoleona laikiem – pastaiga pa šo pasaku valstību liks aizrauties elpai. Taku noslēdz brīnišķīgais, 13 metrus augstais Šuma ūdenskritums.
Varenās pazemes alas Ungārijā
Arheoloģiskajos izrakumos atklājies, ka par alām zinājuši arī mūsu priekšteči, un viņi šos klinšainos kambarus izmantojuši dzīvošanai – atrasti dažādi darbarīki no neolīta, kā arī rotaslietas no vēlāka laika posma.
Šveices Zilais ezers
Pateicoties savai neparastajai krāsai un kristāldzidrajam ūdenim, kas plūst no pazemes avotiem, Blauzē ir viens no pazīstamākajiem kalnu ezeriem Šveicē, daudzviet pat teikts, ka tā ir viena no vietām Eiropā, kas kaut reizi dzīvē jāredz ikvienam ceļotājam. Ezers atrodas 20 hektāru lielā dabas parkā ar gleznainu ainavu, ko veido klintis un kalnu nogāzes, biezi meži un Alpu pļavas.
Šī vieta ir tūristu iecienīta jau kopš 19. gadsimta, kad ceļotājus apbūra tās gleznainums. Jau 1885. gada ceļvedī tūristiem par Blauzē teikts, ka tas ir "ainavu ieskauts dārgakmens burvju mežu vientulībā".
Leģenda vēsta, ka Blauzē jeb Zilā ezera ūdens ir tādā pat krāsā kā jaunavas acis, kam te salauzta sirds, jo tās mīļotais aitu gans nokritis no klints un nosities, bet pati meitene noslīcinājusies ezerā, kas tagad glabājot atmiņas par dziļo mīlestību un mainījis krāsu, kļūstot tirkīzzils.
Troļļa mēle Norvēģijā
Katrai valstij ir savi apslēptie dārgumi, un Norvēģijā daudzi no tiem slēpjas dabas brīnumos. Tiem, kuri jūtas fiziski spēcīgi un ir gatavi iekarot šīs valsts plašumus, viens no populārākajiem pārgājieniem ved tieši uz Trolltungu jeb Troļļa mēli.
Trolltunga atrodas Norvēģijas dienvidos, 1100 metru augstumā virs jūras līmeņa, un tās garums sasniedz 700 metru. Šis ir viens no noslēpumainākajām Norvēģijas dabas objektiem – nosaukums tam dots savdabīgā izskata dēļ. Mēle ir teju horizontāla klints šķēpele kraujas malā, kas izslējusies virs Ringedāles dambja veidotā sprostezera.