Vilinošā Andrupenes purva taka
Dagdas novadā netrūkst interesantu apskates objektu. Viens no tiem nešaubīgi ir arī Andrupenes purva taka.
Koka kāpnītes ved no pakalna lejā, kur reljefa pazeminājumā izveidojies augstais jeb sūnu purvs. Laipas izved zemām priedītēm apaugušā purva klajumā. Ejot pa laipu, var iepazīties ar purva veģetāciju, ko pārstāv pēc minerālvielām mazprasīgi augi.
Ēvažu dabas taka, kas ved līdz varenam stāvkrastam
Ēvažu dabas taku meklējama Dundagas novadā. Tā ir vareni skaista vieta pastaigai, turklāt ar brīnumainiem skatiem.
Taka sākas no stāvlaukuma šosejas Rīga-Kolka (P131) malas pie Slīteres nacionālā parka robežas, aptuveni sešus kilometrus no Kolkas.
Labiekārtotā taka 0,3 kilometru garumā ved cauri sausam priežu mežam līdz vienam no retajiem Rīgas jūras līča stāvkrastiem, kas ir 8–15 metrus augsts. No kraujas augšmalas paveras skaists skats uz līci un piekrasti.
Usmas Elkraga dabas taka
Usmas Elkraga dabas taka ir salīdzinoši jauna. Taka meklējama Ventspils novada Usmas pagastā. Tā ir 300 metrus gara. Taka ir īpaši pielāgota personām ar kustību traucējumiem, senioriem un ģimenēm ar maziem bērniem, tāpēc patīkamu laiku šeit iespējams pavadīt ikvienam. Dodoties pa izveidoto pastaigu laipu, iespējams lavierēt starp ezeru un kokiem, kā arī uzkavēties labiekārtotā platformā, kur novietoti soliņi.
Ejot pa Elkraga taku, var novērtēt Kurzemes leģendām apvītākā un skaistākā ezera burvību, atceroties, ka platības ziņā tas ir sestais lielākais ezers Latvijā. No dabas takas paveras skats arī uz Moricsalu – vienu no pēdējām maz pārveidotajām teritorijām, kur jau vairāk nekā 200 gadu nenotiek saimnieciskā darbība.
Kaņiera ezera niedru taka
Lai arī samērā īsa, Kaņiera ezera niedru taka var patīkami pārsteigt ar labiekārtoto maršrutu starp niedru džungļiem.
Taka sākas Riekstu pussalā no skatu torņa un caur Kaņiera ezera niedrājiem ved uz Andersalu. Te gan draudzīgs ieteikums – ja nav vēlēšanās brist pa dubļiem, pa labiekārtoto taku ieteicams doties turp un arī atpakaļ, jo tā aptuveni pēc 600 metriem apraujas un tālākā teritorija nav tik viegli un ērti izstaigājama.
Teirumnīku purva taka
Klusa, mierīga vieta pārsteidzoši tuvu ceļam, kur vienkārši būt dabā un nesteidzoties gūt laiku sev – tā iespējams raksturot pastaigu pa Teirumnīku purva taku.
Teirumnīku purvā, kas atrodas starp Lubānu un Orenīšu dīķiem, atrodama ap 800 metru gara laipa. Te gan jāpiebilst, ka purva laipu taka nav lokveida – tas nozīmē, ka gājiena sākumpunktā var atgriezties, ejot atpakaļ pa laipu vai arī pa meža ceļu, kas met loku gar purva malu. Dodoties šajā pastaigā, var iepazīties ar purva ainavu, Teirumnīku ezeru un purva augu valsti.
Jaunā pastaigu taka Doles salā
Viens no interesantākajiem apskates objektiem Salaspils novada esošajā Daugavas muzeja teritorijā ir Doles salas dolomīta atsegums, kas vērojams, stāvot ūdensmalā un apskatot stāvkrasta nogāzi, ko veido dolomīta slāņi. Doles salas dolomīta atsegums ir Eiropas nozīmes aizsargājams biotops, kurš ir iekļauts Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamo dabas teritoriju sarakstā – "Natura 2000". Tas ir viens no pēdējiem šāda veida objektiem, kas saglabājies mūsdienās tik pārveidotajos Daugavas krastos. Šogad gar to izveidota skaista dabas taka.
2019. gadā domes attīstības daļa uzsāka īstenot projektu "Daugavas krasta labiekārtošana, attīrot Doles salas dolomīta atsegumu un uzlabojot vides pieejamību" ar mērķi veikt Sausās Daugavas krastmalas un dolomīta atseguma attīrīšanu no liekā apauguma un pastaigu takas izveidi 410 metru garā posmā. Darbi ilga visu ziemu un tika pabeigti 2020. gada aprīlī.
Takas trasē var iepazīties ar ļoti dažādiem dabas procesiem, floras un faunas pārstāvjiem, kā arī kuģošanas vēstures elementiem. Krasta nogāzē sastopami dažādi biotopam raksturīgie augi. Apmeklētājiem šeit ir iespēja vērot gan putnus un ūdens iemītniekus, gan skudru dzīvi, gan ieraudzīt zalkšus, sildoties saulē uz atseguma akmeņiem.