Foto: Kā pēc rekonstrukcijas izskatās Siguldas Jaunā pils
Siguldas Jaunajā pilī pēc vērienīgās rekonstrukcijas notiek labiekārtošanas darbi, lai, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, tā atkal vērtu durvis apmeklētājiem ar plašu kultūras piedāvājumu. Jau aprīļa vidū Siguldas Jaunajā pilī atgriezīsies laulību ceremonijas, dodot iespēju gredzenus mīt jaunlaulātajiem no visas Latvijas, jo pils jau ierasti bijusi viena no iecienītākajām laulību ceremoniju vietām.

"Atsākot pilnvērtīgu pils darbu, pilsētas viesiem un iedzīvotājiem būs pieejami vairāki nozīmīgi jaunumi: pirmo reizi Siguldas Jaunajā pilī būs apskatāma ekspozīcija, kas vēstīs par pils un Siguldas vēsturi. Paralēli tām pilī būs pieejamas aprīkotas telpas māksliniekiem izstāžu veidošanai, savukārt greznajās pils svētku zālēs noritēs koncerti un literārie lasījumi," stāsta PA "Siguldas Attīstības aģentūra" direktore Dace Preisa.

Siguldas Jaunā pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, tāpēc pils restaurācijas laikā īpaša vērība pievērsta tieši unikālā pils interjera saglabāšanai un atjaunošanai, jo Latvijas arhitektūras vēsturē tas vērtējams kā unikāla nacionālā romantisma interjera pērle. Siguldas Jaunās pils pastāvēšanas laikā tā pārbūvēta vairākas reizes, taču šobrīd tā atjaunota kā precīza kopija 1937. gada pārbūvei, kas noritēja izcilā arhitekta Alfrēda Birkhāna vadībā, pilī saimniekojot Latvijas preses biedrībai. Tolaik pils interjera veidošanā tika iesaistīti zināmi latviešu mākslinieki, kuru darbi pilī skatāmi vēl šobrīd. Pils svētku zāles četrās koka intarsijās skatāmi izcilā latviešu glezniecības vecmeistara Niklāva Struknes darbi, savukārt sienu gleznojumu vidū ir tādi autori kā Kārlis Sūniņš un Teodors Ozoliņš.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!