Nakšņot dabā: ko ņemt vērā, lai būtu silti un ērti
Foto: Shutterstock

Turpinot rakstu sēriju "Trakajiem pieder pasaule", "Tūrisma Gids" sniedz padomus tiem, kas nolēmuši izkāpt no savas komforta zonas. Plāno doties dabā un tur arī nakšņot? Vaicājām praktiskus ieteikumus veikala "Ceļotājs" ekspertiem.

Pretēji plaši pieņemtam uzskatam, ka galvenais ir guļammaiss, veikala "Ceļotājs" pārstāvji uzsver, ka silta gulēšana sākas ar labu paklājiņu. Neatkarīgi no tā, vai izvēlies mīkstu un ērtu piepūšamo matracīti, vai minimālistisku putu paklājiņu, noteikti meklē norādi par tā siltumizolāciju! Starptautiski to apzīmē ar burtu "R" un uz paklājiņiem to norāda katrs uzticams tūrisma ekipējuma ražotājs.
Paklājiņš nodrošina siltumizolējošu barjeru starp ķermeni un zemi, tādējādi neļaujot siltumam aizplūst. Tas attiecas arī uz gulēšanu šūpuļtīklā! Vietā, kur ķermenis piespiests aukstai virsmai, tiek atdots siltums. Vairāk par paklājiņiem lasi "Ceļotāja" padomrakstu sērijās šeit.

Kad paklājiņš izvēlēts, lūko pēc kvalitatīva, gadalaikam atbilstoša un pēc "EN 13537" vai "ISO 23537-1:2016" standartiem testēta guļammaisa. ­Ir svarīgi atzīmēt, ka EN/ISO standartiem atbilstošās temperatūras ir norādītas diapazonos, nevis precīzos skaitļos, tāpēc, ka siltuma sajūta ir ļoti subjektīvs rādītājs, ko ietekmē daudzi faktori. Daži no tiem – gulētāja ķermeņa uzbūve un dzimums, vai gulētājs ir paēdis un uzņēmis pietiekami daudz šķidrumu, nogurums, apģērbs, cik labi der guļammaiss. Tāpat siltuma sajūtu ietekmē arī apkārtējā vide – cik silts paklājiņš, vai ir vējains, mitrs, vai gulētājs ir sasvīdis, vai gulētājs ir radis pie gulēšanas ārā utt. Tomēr, neskatoties uz visiem mainīgajiem faktoriem, EN/ISO standarti ir objektīvākais pamata izejas rādītājs, pēc kura vadīties, iegādājoties guļammaisu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!