Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.
Jāņupītes taka
Cilpveida taka ir vairāk nekā vienu kilometru gara, taču auto jāatstāj krietnu gabaliņu pirms takas, līdz ar to kopējais pastaigas garums būs mērāms apmēram divos kilometros. Taka ir marķēta ar norādēm, izvietoti informācijas stendi, kā arī norādes bultiņas. Lai dotos šajā maršrutā, būs jādodas gan pa dēļu laipu un trepītēm, gan iestaigātu taciņu un meža ceļu.
Slokas ezera taka
Slokas ezera dabas taka, kas atrodas nepilnas stundas brauciena attālumā no Rīgas, ir 3,1 kilometru gara, un tā ir lokveida. Takā iespējams vērot gan brīnišķīgo ezera krastu, gan kā pavasarī applūstošs mitrais melnalkšņu dumbrājs ar lielu sūnu un dzeņu daudzveidību nomaina sēnēm bagātu priežu mežu, kas, savukārt, mijas ar nosusinātu un kokiem apaugušu augsto purvu.
Pats ezers ūdensaugu audzēm un sēravotiem bagāts. Ezerā mājvietu radušas vairākas aizsargājamas ūdensputnu sugas. Tur spēkus uzkrāj arī migrējošie putni, tāpēc sevišķi putnu migrācijas laikā pavasaros un rudeņos šī taka ir īsts dārgums putnu vērotājiem.
Rojas upes dabas taka
Aktīvās atpūtas cienītāju ērtībām gar Rojas upi izveidotas trīs dažāda garuma distances – 2,7 un 15 kilometrus garas, lai katrs ceļotājs varētu izvēlēties savām spējām piemērotāko distanci. Tāpat dabas takā ir izvietotas atpūtas vietas ar ugunskuru, labierīcībām, soliem, vingrošanas stieņiem un šūpolēm. Kas interesanti, dabas takā uzstādīti septiņi interaktīvi kontrolpunkti jeb virtuālie skatu torņi, kuros noskenējot QR kodu, ir iespējams pacelties virs koku galotnēm. Šis ir viens no pirmajiem šāda veida papildinātās realitātes projektiem Latvijā, kas ļauj dabā virtuāli apskatīt vietas augstas izšķirtspējas 360° aero panorāmās, paralēli izzinot tās audio stāstos.
Lasīt vairāk
Ieriķu dzirnavu dabas taka
Diemžēl pēc 1987. gada ugunsgrēka no Ieriķu dzirnavām ir palikuši tikai mūri, taču tie ir ļoti iespaidīgi, un Ieriķu ūdensdzirnavas kā 17. gadsimta celtniecības piemineklis ir iekļauts vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstā.
Upīti, uz kuras atrodas dzirnavas, sauc par Melderupi, Grūbupi jeb Ieriķupi. Gar tās krastiem izveidota ērta pastaigu laipa, kas ļaus visu apskatīt sausām kājām. Mazā upīte var lepoties ar skaistiem stāvkrastiem un veseliem septiņiem dažāda augstuma ūdenskritumiem, kurus mēdz dēvēt arī par Grūbas ūdenskritumiem.
Pastaigas laikā būs iespējams sastapt arī pa kādai zaļojošai dzīvnieka skulptūrai, kas izveidotas no sūnām, taču vērīgākie noteikti var uzmeklēt daudzās rūķu sejiņas, kas paslēpušās apkārtnē.
Lasīt vairāk
Pēterezera dabas taka
Lokveida taka ir aptuveni 3,4 kilometrus gara. Lai to pilnībā iepazītu, vajadzēs aptuveni stundu, teikts Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapā. Ceļš vedīs gan pa takām, gan laipām, gan arī kāpnēm, vijoties pāri kangaru mugurām un vigu vēderiem.
Dodoties pārgājienā pa šo vietu, būs iespējams arī iepazīties ar pašu Pēterezeru, kā vārdā arī nosaukta pati taka. Savukārt pēc tam var turpināt pastaigu pa ezera purvaino krastu, kur atrodamas vairākas aizsargājamas augu sugas.
Lasīt vairāk
Ragakāpas dabas takas
Ragakāpas dabas parks ir klusa pastaigu vieta ar izkoptu ekotaku un skatu platformām. Dabas parka teritorijā sastopamas ap 340 gadu vecas priežu audzes, retas augu sugas un četras aizsargājamas putnu sugas. Parks iekļauts Eiropas Savienības aizsargājamo teritoriju tīklā "Natura 2000".
Kartavkalna dabas taka
Taka priecē gan ar vareno Kartavkalna aleju, gan senlatviešu apmetnes modeli, gan arī seno pilskalnu. Tāpat ikvienu priecēs Bikstupīte, kuras krastos pavasarī rotājas vizbuļi. Pāri upītei ved koka tilts, kur, turpinot iet pa taku, iespējams nonākt pie Jaunpils pils. Savukārt, ja pirms tiltiņa nogriezīsies pa labi, iespējams uzkāpt pa kāpnēm kalnā un palūkoties uz upes ieleju no augšas.
Taka būs interesanta kā lieliem, tā arī maziem, jo dabas takā atrodamas arī dažas koka skulptūras. Lielisks galamērķis visai ģimenei!
Lasīt vairāk
Jaundomes dabas taka
Ejot pa taku, var apskatīt vairākus dabas un vēstures objektus, piemēram, Ežezeru, ledus pagraba un alus brūža drupas, mežu un bebru apdzīvotu dīķi. Tāpat jāpiebilst, ka Ežezera krastā ir pieejama labiekārtota atpūtas vieta un laivu nojume.
Dabas taka 'Rīvas loki'
Pirmie trīs kilometri ir visvieglākie, tos bez grūtībām būs iespējams pieveikt arī senioriem. Nākošie trīs kilometri jau ir atraktīvāki, tos kātojot, ieteicams lietot trekinga nūjas. Šie abi posmi ir marķēti ar zaļu krāsu. Turpretim pēdējie divi kilometri jau ir saldais ēdiens ekstrēmāku pārgājienu cienītājiem –bez marķējuma, ar daudziem šķēršļiem upes krastos.
Lasīt vairāk