Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.
Skulptūru parks Beverīnas novadā
Ja ir vēlēšanās labi pavadīt laiku un aplūkot vairāku gadu gaitā izlolotu vietu, tad vērts doties uz Beverīnas novadu, kur meklējams koka skulptūru parks "Beverīnas labirinti".
Plānots, ka maijā tas uzsāks savu desmito tūrisma sezonu. "Beverīnas labirintos" iespējams lieliski pavadīt laiku dabā, jo skulptūras izkārtojušās 3,5 hektāru platībā. Tur atrodama gan Simpsonu ģimenīte, gan "minioni", gan koka poniji no seriāla "Mans mazais ponijis", kā arī citas skulptūras, kas pavisam noteikti neatstās vienaldzīgus.
Vika pasaku parks
Latviešu rakstnieks Viktors Kalniņš jeb Viks gadu gaitā priecējis ar vairākiem darbiem, tostarp arī bērnu literatūru, ar kuru varoņiem var iepazīties, dodoties uz Kocēnu novada Vika pasaku parku.
Pasaku parkā var iepazīties ar rakstnieka Vika pasaku varoņiem, kuri atveido notikumus Vika darbos. Parka galvenais vadmotīvs ir iztēles veicināšana, kā arī bērnu iepazīstināšana ar viņiem veltīto literatūru. Dodoties pa labiekārtotajām taciņām, iespējams atrast vairākas koka skulptūras, kuras papildinātas ar nelieliem pasaku varoņu aprakstiem.
Unikālais Kristus Karaļa kalns
Aglonas novadā, pavisam netālu no Aglonas bazilikas, atrodas kāds unikāls skulptūru parks, kas pavisam noteikti var pārsteigt – tas ir Kristus Karaļa kalns.
Šī skulptūru parka idejas autors ir Ēriks Delpers, savukārt realizētāji – Jānis Stupāns un citi brīvprātīgie. Parks palēnām sākts veidot 2006. gadā, bet šobrīd aptuveni 20 hektāru platībā atrodams prāvs pulks dažādu skulptūru – to skaits pārsniedz 400.
Skaņākalna dabas taka un tās interesantie elementi
Skaņākalna dabas taka meklējama Mazsalacā. Tā ir vareni skaista vieta, ko izgrezno gan mežu ieskautās klintis, gan Salaca, gan arī dažādi ievērojami dabas takas elementi.
Taka ved gar vairākiem skaistiem objektiem, tostarp Vilkaču priedi, sapņu kāpnēm, dažādām klintīm un alām, kā arī vairākām koka skulptūrām, kas visvairāk priecēs mazākos parka apmeklētājus.
Lasīt vairāk
Mitoloģijas taka
Dodoties lūkot, piemēram, Līgatnes klinšaino apvidu vai iespaidīgo Zvārtes iezi, pavisam noteikti vērts iegriezties arī Skaļupēs, Līgatnes novadā. Tur atrodas rehabilitācijas centrs "Līgatne", zem kura PSRS laikā tika izbūvēts slepens bunkurs, tomēr tūristus uz šo vietu varētu vilināt vēl kāds piesaistes objekts – mitoloģijas taka.
Mitoloģijas taka atrodas turpat, blakus rehabilitācijas centram. Tā atklās dažādas senās latviešu dievības koka skulptūru veidolā. Blakus koka statujām atrodas arī informatīvi apraksti, kas nedaudz vairāk pastāsta par katru tēlu. Takā tuvāk var iepazīt Laimu, Māru, Mēnesi un citus.
Ejot pa taku, neliels posms būs arī jāmēro pa sevišķi ainavisku vietu – gar pašiem Gaujas upes līkločiem, kas šo pastaigu padarīs vēl īpašāku.
Lagzdenes pilskalns
Mazliet vairāk nekā 20 kilometrus no Ventspils atrodas viena no mazākajām Latvijas pilsētām – Piltene. Neraugoties uz to, tajā ir dažādi interesanti apskates objekti. Un viens no tiem nešaubīgi ir Lagzdenes pilskalns.
Astoņus kilometru pa Ventu uz augšu, pa ceļam uz Zlēkām, stāvajā krastā atrodas Lagzdenes pilskalns (mēdz dēvēt arī par Lagzdienas, Lagzdines vai Lazdenes pilskalnu), kas garāmbraucējus piesaista ar vairākiem interesantiem objektiem. Koka meistarstiķi, tronis, skatu platforma. Pa koka kāpnēm var nokļūt pilskalnā, lai mierīgi atpūstos, baudītu skatu un ieturētu launagu ar plašu skatu uz dziļo Ventas ieleju.
Līdz 1234. gadam šeit bijusi kuršu valdnieka Lamekina pils. Tieši viņš kuršu vārdā parakstīja vienošanos par sadarbību ar pāvesta sūtni par katoļu priesteru pieņemšanu savā zemē, iepriekš pastāstīja Piltenes tūrisma pārstāvji.
Neparastais Līksnas muižas parks
Dodoties izbraucienā uz Daugavpils pusi, nevar neiebraukt arī Līksnas muižas parkā. Kādēļ? Jo tas ir interesants, savdabīgs un ļoti izklaidējošs. Līksnas parka teritorijā atpūtas taka jau ir labu laiku, tomēr ik pa laikam parks tiek papildināts un uzfrišināts, aicinot atkal no jauna ielūkoties veikumā.
Ko tur iespējams redzēt? Interesantu apskates objektu netrūkst, jo parkā izvijušās vairākas takas, kuras aizved dažādos piedzīvojumos. Tā, piemēram, Emīlijas Plāteres takā iespējams uzzināt par vietējo Žannu d'Arku jeb Polijas nacionālo varoni un Līksnas muižas iedzīvotāju – Emīliju Plāteri. Savukārt Stārķa taka aizvedīs nelielā romantiskā piedzīvojumā. Protams, ievērības vērta ir arī Raganas māja, kur iespējams sastapt pašu baisā namiņa saimnieci. Tālāk ceļš vedīs gana krāšņā piedzīvojumā, jo sastapt iespējams visu iedomājamo un neiedomājamo – zaķu ģimeni, bērzu vīriņus, durvis uz nekurieni, savdabīgu tehnisku lāčuku un citas radības. Koka skulptūru un arī citu elementu šeit netrūkst!
Vienkoču parks
Pie Līgatnes upes meklējamais Vienkoču parks ir pastaigu un atpūtas parks, kurā izveidotas takas ar daudziem tematiskiem apskates un izziņas objektiem.
Vēsturisku muižu un citu ēku maketi, etnogrāfiskas ēkas, vienkoču laivas, darvas ceplis, smilšu maisu māja. Un, jā, protams, arī koka skulptūras!
Tērvetes dabas parks
Populārākais tūrisma objekts Tērvetē – Latvijas valsts mežu dabas parks. Iecienītākās parka vietas, kuru apskatei nepieciešamas vismaz trīs stundas, ir Pasaku mežs, Atrakciju laukums, Rūķu ciemats un pilsētiņa "Čiekure".
Te var aplūkot koka skulptūrās atveidotus rakstnieces Annas Brigaderes lugu varoņus, kā arī braši izstaigāties, jo biezais celiņu un taku tīkls ļauj ērti sasniegt apskates objektus.