eraf 169
Foto: Kultūras ministrija
Paraugoties Latvijas kartē, kaut kur vidū starp Ventspili un Liepāju, Kuldīgu un Baltijas jūru atrodas Jūrkalne, kas ne tikai Latvijas iedzīvotājiem, bet arī ārvalstu tūristiem pazīstama ar savu gleznaino piekrasti un iespaidīgo stāvkrastu 20 metru augstumā. Taču, ciemojoties šajā pusē, vērts apskatīt arī daudz ko citu.

Viduslaikos Jūrkalnei bija cits vārds – Feliksberga – tulkojumā ''Laimīgais kalns''. Leģenda vēsta, ka kādam kuģim pie šiem krastiem draudējusi bojāeja, un kapteinis solījis – ja laimēsies izglābties, šai vietā tas cels baznīcu. Un patiesi Jūrkalnē stalta slejas katoļu baznīca.

Šeit vienkopus ir jūra, tās augstie krasti, suitu tērpi un ziņģes, Rīvas dabas taka, vecais koka tilts, ūdenskritums. Jūrkalnē ir ko darīt jūras makšķerniekiem, laivotājiem un paraplānu lidotājiem. Jūrkalnes bijušos laikus var redzēt tautas nama Vētru muzejā un bibliotēkas mantu kambarītī. Kas vēl neparasti – Jūrkalnē iespējams baudīt divus saulrietus vienā vakarā. Vienu – stāvot jūras krastā, bet otru – no stāvkrasta raugoties.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!