Briencas ezers, Šveice
Foto: Shutterstock
Vasara ir labākais ceļojumu laiks – koferī nav jākrāmē pārāk daudz drēbju, dienas ir garākas, iespējams baudīt atpūtu un maltītes brīvā dabā un, protams, gozēties siltajos saules staros. Bet vasaras priekšrocība – siltā gaisa temperatūra –, kā mēs to ļoti labi zinām, var būt arī par daudz, jo pārāk liels karstums ir grūti izturams, var pat būt nāvējošs. Ja vēl tikai plāno šovasar paspēt kaut kur aizceļot un vēlies doties uz aukstāku galamērķi, šajā rakstā esam apkopojuši vairākas atvēsinošas vietas.

Tiesa, atceries, ka Covid-19 pandēmija nebūt vēl nav beigusies, neraugoties uz dažādiem ceļošanas atvieglojumiem. Tāpēc rūpīgi izpēti visu, kas nepieciešamo epidemioloģiski drošai un arī baudpilnai atpūtai, tostarp Covid-19 sertifikātu prasības potenciālajos galamērķos. Klikšķinot šeit, vari uzzināt nosacījumus, kad labāk plānoto ceļojumu atlikt uz citu reizi.

Rakstā izmantota informācija no CNN un ''Holmes Place''.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot un apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Šveice

Sniegoto Alpu ieskautās Šveices robežas ir atvērtas eiropiešu ceļotājiem. Vari Šveicē apmesties vai vismaz apmeklēt Ženēvu, Cīrihi un Berni, bet, ja šeit paliek par karstu, vari doties kādā Alpu kalnu pārgājienā tuvāk atvēsinošajam sniegam. Ja tomēr nevēlies nodoties aktīvajai atpūtai, atspirdzinoša būs arī ekskursija ar laivu pa idillisko Briencas ezeru (titulbildē).

Dubaija


Foto: Shutterstock
Jā, Dubaija raisa asociācijas ar tuksnesi un lielu karstumu, tāpēc varētu rasties jautājums – tad kāpēc gan braukt uz turieni ''atvēsināties''? Taču tur ir vairāki atpūtas kompleksi, kas visa gada garumā piedāvā slēpošanu un citas ziemas aktīvās atpūtas iespējas. Ja ir vēlme, iespējams arī satikties ar pingvīniem. Savukārt, ja ziemas izpriecas kādā brīdī paliek par aukstu, sasildīties varēsi smilšu safari.

Islande



Foto: Shutterstock
Islande jau dabiski raisa sniega un aukstuma asociācijas, tāpēc arī tā būs lielisks galamērķis vēsuma meklētājiem – valsts galvaspilsētā Reikjavikā jūlija mēnesī vidējā gaisa temperatūra parasti ir 14 grādi pēc Celsija. Protams, ja vien neplāno Islandē klātienē apskatīt vulkānu lavas plūsmas vai plunčāties karstajos avotos.

Ja dodies uz Islandi, izmanto vasaras priekšrocības un dodies tuvāk augstienēm, kas bieži vien Septembra beigās tiek slēgtas apmeklējumam. Tur varēsi gūt apbrīnojamu pieredzi – aplūkot maģiskus ūdenskritumus un ledājus. Vai arī vari vienkārši klīst pa Reikjaviku un našķēties ar tradicionālām delikatesēm, piemēram, kæstur hákarl (apstrādāta haizivs), Svið (vārīta aitas galva) vai kūpināta aitas galva.

Atvēsinošas alas



Foto: Shutterstock
Alas jau izsenis nodrošina dabisku glābiņu gan no karstuma, gan aukstuma un lielākoties visu cauru gadu uztur gandrīz nemainīgu gaisa temperatūru. Tas nozīmē – ja ārā ir par karstu, jādodas kādas alas izpētē. Lūk, dažas idejas:

Eisriesenwelt ala Austrijā

"Eisriesenwelt" tulkojumā nozīmē "ledus milžu pasaule", un šāds nosaukums nav bez pamata. Tā ir ledus ala, kas atrodas Zalcburgā un ir viens no populārākajiem apskates objektiem. Šeit pavisam noteikti izdosies pilnībā atvēsiniet.

Postojna ala Slovēnijā

Foto: Shutterstock
Postojnas ala ir 24 340 metrus gara alu sistēma un līdz ar to – otrā garākā Slovēnijā. Neparastos pazemes veidojumus iespējams aplūkot, gan braucot ar pazemes vilcienu, gan dodoties unikālā ekspedīcijā pa alās izveidotiem pastaigu ceļiem.

Fingalu ala Skotijā

Foto: Shutterstock
Jūras ala, kas apmeklētājos izraisa nedaudz mistiskas sajūtas, atrodas uz neapdzīvotas Staffa salas Skotijā. Alā redzamās sešstūrainās bazalta kolonnas veidojušās tūkstošiem gadu laikā, kad karstā lava saplaisāja nevainojamā sešstūru rakstā. Šajās plaisās laika gaitā iespiedās lavas masa, kas, atdziestot un saraujoties, izveidojusi kolonnas.

Vietējie to mēdz dēvēt arī par Melodisko alu, jo tajā, atbalsojoties viļņu skaņām, rodas skaņas, kas atgādina katedrālēs dzirdamo mūziku. Šīs skaņas ir iedvesmojušas ne mazums rakstnieku, mākslinieku, komponistu, to skaitā, ''Pink Floyd'', Agustu Strindbergu un Fēliksu Mendelsonu.

Saldūdens peldvietas

Foto: Shutterstock
Visā pasaulē ir daudz un dažādas saldūdens peldvietas, kurās iespējams peldēties vai pat nirt un kas karstajās dienās pavisam noteikti veldzēs ikvienu. Te dažas idejas:

Voidomatis avoti Grieķijā

Voidomatis upē atrodas kristāldzidri un ledus auksti avotu ūdens baseini, kas atvēsinās ikvienu tajos peldētāju. Tiesa, jāņem vērā, ka vasaras beigās to dziļums samazinās, tie pat var pilnībā izžūt.

Walchensee ezers Vācijā

Foto: Shutterstock
Ezera aicinošajiem ūdeņiem ir grūti pretoties, jo tie krāsojas spilgtos toņos un ir vieni no dzidrākajiem reģionā. Apkārt ezeram ir plaša grants pludmale, kurā pēc veldzējošās peldes pasnaust un nožūt saulē.

Lorigas upes pludmale Portugālē

Foto: Shutterstock
Serra de Estrela ir Portugāles augstākā kalnu grēda un pirmais nacionālais parks. Aizsargājamais statuss palīdz apkārtnes dabu saglabāt skaistu un neskartu, tostarp radot iespēju ļauties peldēm unikālās vietās. Viena no tādām ir Loringas upes pludmale, jo kalnu avoti nodrošina, ka upes ūdens nepārtraukti ir dzidrs un arī patīkami vēss. Kā arī no pludmales paveras fantastisks skats uz neskarto Portugāli.

Auksta ūdens pludmales

Foto: Shutterstock
Pat ja saule kārtīgi cepina, dažās pludmalēs vēsas okeāna ūdens straumes ūdens temperatūru saglabā salīdzinoši zemu, kā arī nodrošina vēsa gaisa plūsmu visapkārt. Lūk, pāris šādas pludmales:

Nazare pludmale Portugālē

Šī burvīgā vieta Portugāles piekrastē uz ziemeļiem no Lisabonas ir pazīstama kā lielisks sērfošanas galamērķis. Tiesa, Atlantijas okeāns parasti vasarās ir mierīgāks, bet ziemās vērojami lielie un sērfošanai labvēlīgākie viļņi. Šīs pludmales ūdens būs izcili veldzējošs, jo tā ūdens temperatūra jūlija vidū parasti sasniedz 16 grādus pēc Celsija.

Braiers pludmale Skilijas salās, Lielbritānijā

Foto: Shutterstock
Braiera pludmales vienā pusē šalc un bango Atlantijas okeāna viļņi, bet otrā atrodas mierpilna, smilšaina pludmale. Ņem vērā, ka ūdens ilgām peldēm šeit pat varētu būt nedaudz par aukstu, ja vien neesi izturīgs peldētājs. Taču, ja mērķis ir kaut uz brīdi atvēsināties, pietiks arī ar neilgu plunčāšanos ūdenī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!