Tūrisms - 2604
Foto: DELFI
It visur pasaulē pēc tam, kad cilvēks dažnedažādu iemeslu dēļ aiz sevis ir atstājis savulaik nozīmīgas un iespaidīgas būves, laika zobs un arī daba tās neatstāj vienas uz ilgu laiku. Tā arī noticis ar bijušo Murru cietumu tepat kaimiņzemē Igaunijā, kuru apēdis ūdens.

Pamestās cietuma nometnes drupas, kas atrodas Igaunijas mazpilsētā Rummu, kādreiz bija nocietināta akmens celtne, bet tagad – populāra atpūtas vieta pie ūdens. Cietumu 1940. gados uzbūvēja Padomju Savienība, jo tā bija izdevīga atrašanās vieta – Vasalemmas kaļķakmens un marmora ieguves karjers, kurā ieslodzītie bija spiesti strādāt, teikts vietnē ''Atlas Obscura''. Savukārt blakus raktuvēm pamazām izveidojās pelnu kalns. Kā jau mēs to tagad zinām, šķietami necaurejamās cietuma sienas tomēr nebija mūžīgas – kad 1991. gadā Igaunija atguva savu neatkarību, padomju vara valsti pameta, un līdz ar to daudzas Padomju Savienības laikā būvētās iestādes arī piedzīvoja krišanu, tostarp arī Murru cietums. Tā cietums un karjers kļuva pamesti.

Nevienam nerūpējoties par dabiskajiem gruntsūdeņiem, kas iesūcās bijušajā karjerā, tas drīz vien piepildījās ar ūdeni, neiedomājami īsā laikā izveidojot ezeru. Tas notika tik ātri, ka ūdens aprija ne tikai ēkas, bet arī tām blakus esošo tehniku un pat kokus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!