Šajā rakstā ''Tūrisma Gids'' apkopojis piecas klintis, kas laika zoba, vulkāna izvirduma un arī vēl neizskaidrotu iemeslu dēļ pārtapušas par dzīvām būtnēm un kas priecē ikvienu, kas nolēmis tās apskatīt dzīvē.
Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot un apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.
''Hvítserkur'' – trollis vai tomēr pūķis
''Hvítserkur'' tulkojumā no islandiešu valodas nozīmē ''baltais krekls''. Šādu piedēvējumu neparastās formas klints ieguvusi tādēļ, ka to kā ērtu atpūtas vietu iecienījuši jūras kraukļi, kas, protams, klinti arī izmanto savu dabisko vajadzību nokārtošanai, kā dēļ uz tās skatāmi balti plankumi, skaidrots portālā ''Atlas Obscura''.
Islandiešu leģenda vēsta, ka šī klints kādreiz patiesībā bija trollis, kurš aizmirsa, ka saule troļļus pārvērš akmenī, un nenolīda tumsā līdz ar saulrietu. Daudzi vietējie arī teic, ka neparastais klints veidojums no dažādiem leņķiem izskatās arī pēc pūķa, kas dzer ūdeni. Un šī ģeoloģiskā dīvainība 1990. gadā pat tika attēlota uz Islandes pastmarkas.
Ziloņa klints
Vestmenas salas veidojās virknē vulkānu izvirdumu zem jūras līmeņa – šāda dabas parādība Islandē un tās apkārtnē ir diezgan izplatīta, jo sala atrodas tieši starp divām kontinentālajām plāksnēm. Tas nozīmē, ka šeit notiek daudz zemestrīču un vulkānu izvirdumu. Lielāko no Vestmenas salām sauc par Heimiju – tā ir vienīgā apdzīvotā kopas sala. Un tieši Heimija salas centrā atrodas Eldfellu vulkāns, kas ir diezgan aktīvs un salas iedzīvotājiem salīdzinoši bieži sagādā problēmas.
Atgriežoties pie Ziloņa klints, daudzi uzskata, ka tā izveidojās tieši šī vulkāna izvirduma laikā, jo tas arī ievērojami paplašināja salas izmērus. Jāpiebilst, ka šo versiju atbalsta arī zinātnieki.
Tiesa, šis nav vienīgais klints veidojums pasaulē, kas līdzinās zilonim. Patiesībā tādu ir ļoti daudz, un par citu Ziloņa klinti, kas dzīvo Saūda Arābijas tuksnesī, vari lasīt te.
Kamieļa klints
Šis akmens veidojums ir ikonisks objekts vietējiem iedzīvotājiem, un tā vārdā pat nosaukts tuvējais kazino. Kamieļa klintij reiz bija arī izteiksmīgāks purns, taču diemžēl 2017. gadā no šī neparastā veidojuma ''galvas'' nokrita liela daļa smilšakmens, tostarp arī akmens zvēra mute.
Lāča klints
''Roccia dell'Orso'' jeb Lāča klints ir dabas piemineklis, kuru ik gadu apmeklē tūkstošiem pārgājienu cienītāji. Neparastais granīta veidojums stiepjas līdz pat 120 metru augstumam un it kā vēro tuvējo Palau ciematu, kas iecienīts tūristu vidū. Lāča klints atrodas vien piecu kilometru attālumā no šī ciemata, un no tās vērojama skaista panorāma uz tuvējo apkārtni.
Jāpiebilst, ka Lāča klints apkaime arī ir pazīstama ar citiem apskates vērtiem objektiem, piemēram, senām kapenēm, pārgājienu takām, militāro zonu u. c.
Ērgļa klints
Savdabīgais akmens veidojums atrodas Ērgļa klints takas galā, kas, savukārt, atrodas aptuveni pusotras stundas braucienā no Sandjego, stāstīts vietnē ''sdfamilytravelers.com''. Lai taku pieveiktu turp un arī atpakaļ, nāksies pievarēt aptuveni 11 kilometrus, kas prasīs trīs līdz četras stundas iešanas. Visas takas garumā iespējams vērot dažādus akmens krāvumus, mežus, pļavas un citas iespaidīgas dabas ainavas.
Un, kā jau minēts, takas galā sagaida varens akmens krāvumu veidojums, kas izskatās pēc ērgļa, kas izpletis savus spārnus. Šeit ikviens pārgājiena gājējs var piesēst, uzņemt skaistus foto, iestiprināties un atgūt spēkus ceļam atpakaļ.