Liepājas jūgendstils - 3

Nešaubīgi, ka Liepāja ir slavena ar vējainiem laikapstākļiem, mūziku un ostas pilsētas statusu, taču Liepāja var lepoties arī ar Eiropas mēroga jūgendstila arhitektūras mantojumu. Liepājā ir aptuveni 120 ēkas, kas definējamas kā jūgendstila paraugs. Ar savu piesātināto apdari, griestu un sienu gleznojumiem un kokgriezumiem trepju telpās, ēkas lielu atzinību ir ieguvušas starptautiskā mērogā, tāpēc iespaidīgāko 20.gadsimta atstāto mantojumu jādodas apskatīt arī mums. Pilsētā ir ne tikai jūgendstila īres nami, bet arī jūgendstila teātris, skolas, tilts, bijušie kinoteātri, villas un citas būves. "Tūrisma Gids" apkopojis ēkas, kas ir jāredz katram, kurš apmeklē Liepāju.

Dzintaru ielā 16 atrodas koka dzīvojamā māja, kas ir viena no krāšņākajām jūgendstila koka ēkām. Māja celta ap 1894.gadu kā O. Meijera villa. Fasāžu dekors radīts nacionālā romantisma stilā, bet interjera dekoratīvā apdare – jūgendstila.

Turpat netālu atrodas viena no iespaidīgākajām Dzintaru ielas celtnēm – savrupmāja, kas 1912.gadā būvēta pēc Zviedrijas konsula Karla Ekblūma pasūtījuma. Nama īpašnieka vēlme ēkas tapšanas laikā bija izveidot greznu namu, kurā uzņemt viesus un rīkot šikas svinības. Vēsturnieki minējuši, ka svinību laikā šeit skanējusi orķestra mūzika un balles sākumā viesiem bija jādejo polonēze. Villa ir diezgan atšķirīga no tapušajiem 20.gadsimta projektiem Liepājā, jo ēka atgādina tik vēlāk populāro funkcionālismu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!