Foto: Andra Briekmane
Lidojums bija grūts. Agra celšanās, rudenīgs aukstums ceļā uz lidostu, Covid-19 prasības, maska, kas spiež ausis, un sešarpus stundas pilnā lidmašīnā, kas vilkās kā mūžība. Bet tad pa iluminatora spraugu pāri tikko pamodušās blakussēdētājas plecam ieraudzīju zaļos palmu pauguriņus starp košiem namiņiem, un jau pēc mirkļa gaisa kuģis nolaidās gandrīz okeānā, uz skrejceļa, kas sākās gluži vai uz pirmās klints. Izkāpu vasarā. Tenerifē. Un visas minētās grūtības aizmirsās vienā mirklī.

Tenerifi mēdz dēvēt arī par minikontinentu. Tas tādēļ, ka šajā Kanāriju grupas salā dažu desmitu kilometru attālumā visu gadu var baudīt gan gruntīgu atpūtu silta okeāna piekrastē, gan pārgājienu lietusmežā, gan vulkānu tuksnesīgo ainavu, auglīgus dārzus un pat sniegotus kalnus ziemā. Ne velti slavenajam vācu dabas pētniekam Humboltam, te ierodoties, mute palikusi vaļā un tā iepaticies, ka viņš ne tikai apmeties Tenerifē, bet sarakstījis pat pamatīgu grāmatu par šejienes dabu un aicinājis šurp visus savus draugus.

"Delfi" uz salu devās novembrī sadarbībā ar Tenerifes Tūrisma padomi un aviokompāniju "airBaltic", kas nodrošina tiešos lidojumus uz salu un atpakaļ trīs reizes nedēļā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!