Mežtaga, pārgājiens - 1
Foto: Publicitātes foto
Bagātinot pārgājienu maršrutu “Mežtaka” ar izglītojoši izklaidējošiem spēles elementiem, posmos no Rīgas līdz Igaunijas robežai izvietoti geokečinga slēpņi, lai radītu aizraujošāku pieredzi dabas baudītājiem, ziņo Vidzemes plānošanas reģions.

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs, kas ved cauri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skaistākajiem mežiem. Tā sākas no Polijas - Lietuvas robežas, ved cauri Latvijai, un noslēdzas Tallinā, Igaunijā.

Garās distances pārgājienu maršruts "Mežtaka" veidots kā tūrisma produkts, kas pieejams visās sezonās un piemērots atšķirīgām mērķauditorijām gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Izvēloties katra vēlmēm un interesēm atbilstošus posmus, takā iespējams doties gan īsā pastaigā, gan vienas vai vairāku dienu pārgājienā, gan sportiskā garās distances pārgājienā līdz pat 2141 kilometriem cauri visām trim Baltijas valstīm.

Lai paplašinātu takas mērķauditoriju un padarītu aizraujošāku nesteidzīgo dabas baudītāju pieredzējumu "Mežtakā", posmos no Rīgas līdz Igaunijas robežai izvietoti slēpņi, kuru aprakstos iekļauti interesanti stāsti par dabas un kultūrvēstures mantojumu.

"Slēpņošana ir populāra visā pasaulē, un šīs kopienas pārstāvji ir dabā gājēji un piedzīvojumu cienītāji. Bieži vien jaunu slēpņu meklējumi ir šīs kopienas pārstāvju galvenais dzinulis ceļojumam uz kādu galamērķi. Slēpņu izvietošana "Mežtakā" padara šo tūrisma produktu redzamāku ne tikai vietējiem, bet arī ārvalstu viesiem. Ar slēpņiem varam pastāstīt par interesantām vietām, pakalpojumiem un izklaides iespējām, kā arī dabas un kultūrvēstures mantojumu, kas ceļotājam, iespējams, citkārt paslīdētu garām," stāsta Edgars Ražinskis, "Mežtakas" tūrisma eksperts Rīgas plānošanas reģionā.

Kas ir slēpņošana jeb geokečings (geocaching)?

Slēpņošana ir orientēšanās vai "dārgumu medību" spēle, kuru spēlē brīvā dabā, risinot mīklas un pārvarot fiziskus izaicinājumus, lai atrastu slēpni – dabā paslēptu konteineri, kurā ievietotajā viesu grāmatā atradējs veic atzīmi. Ar šo aktivitāti var nodarboties gan individuāli, gan ģimenes vai draugu kompānijā, turklāt nav nepieciešama iepriekšēja pieredze.

Lai piedalītos spēlē, jāizveido lietotāja konts vietnē "Geocaching", jāizvēlas slēpnis, ko meklēt, un jāiepazīstas ar slēpņa aprakstu. Slēpņiem ir dažādi veidi un grūtības pakāpes. "Mežtakā" izvietotie slēpņi lielākoties ir paredzēti slēpņotājiem, kas ir iesācēji. Vairāk par slēpņošanu un tās noteikumiem varat izlasīt šeit "Geocaching" mājas lapā.

"Mežtakas" ziemeļu daļā izvietoti vairāk nekā 100 slēpņi, tie ir ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā, posmos no Rīgas līdz Tallinai. Latvijā izvietoto slēpņu sarakstu meklējiet šeit, savukārt Igaunijā izvietoto slēpņu saraksts pieejams šeit.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, arī "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot un apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!