Šēnbrunnas pils, Vīne
Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Austrija ir viena no Eiropas arhitektūras un kultūras citadelēm. Te var doties ne vien baudīt arhitektūru, klasisku mūziku un dzert gardu kafiju, bet arī mācīties kultūrvēsturi. Par Austrijas kultūras centru var droši uzskatīt tās galvaspilsētu Vīni, kura ir stalti izslējusies Donavas upes krastos. Savukārt par Vīnes lepnumu pelnīti ir kļuvusi Šēnbrunnas pils, kura nebeidz pārsteigt ar savu pompozitāti. Pēdējos gados pili apmeklē aptuveni pieci miljoni tūristu gadā, liecina informācija pils mājas lapā.

16. gadsimtā, kad pils vietā vēl bija tikai maza Katenburgas muiža ar vīna dārzu, nevarēja pat iedomājies, ka reiz tā kļūs par vienu no grandiozākajiem baroka arhitektūras objektiem visā Austrijā. Šobrīd pils kompleksā ir 1441 rokoko stila istabas, liels parks un pat zooloģiskais dārzs. Starp citu, Hābsburgu dinastijas izveidotais zooloģiskais dārzs tiek uzskatīts par vecāko pasaulē.

Pils savu majestātisko izskatu ieguva vien karalienes Marijas Terēzes laikā. 18. gadsimta vidū Šēnbrunnas pils kļuva par Austrijas-Ungārijas valdnieku oficiālo rezidenci, kas veicināja strauju pils kompleksa attīstību. Tika atjaunota pils fasāde un iekārtots brīnišķīgs interjers, kā arī izveidots lielais parks, kura teritorijā atrodas arī zooloģiskais dārzs. Kopš tā laika pils izskats teju nav mainījies, tikai ārsienu tonis ir kļuvis pieklusinātāks un blāvāks.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!