Ceļojuma pieredze: nepieradinātā Omāna – ko tajā aplūkot?
Foto: Privātais arhīvs

Omāna ir valsts Arābijas pussalas austrumos. Par spīti tam, ka turpat kaimiņos atrodas tūristu iecienītā Dubaija un Abū Dabī, tā pagaidām vēl ir salīdzinoši maz apmeklēta. Tas gan nenozīmē, ka turp nav vērts doties. Tieši otrādi – Omāna pārsteidz ar mežonīgo dabu, vietējo iedzīvotāju viesmīlību un tradīciju autentiskumu. Nesen no Omānas atgriezusies tūrisma speciāliste un ceļotāja Elīna Baltiņa, kas "Tūrisma Gids" lasītājiem atklāj, ko tur piedzīvojusi un kādēļ tieši šobrīd vērts uz turieni doties.

Iespējams, daudziem šī valsts asociējas ar tuksnesi, karstumu vai musulmaņiem. Un tik tiešām – ap 80 procentu teritorijas klāj "Rubal-Khali" tuksnesis, toties atlikušajā daļā vērojama apbrīnojama dabas daudzveidība. Omāna ir arī viena no reģiona valstīm, kur visstingrāk pieturas pie tradīcijām, te joprojām tiek ievērotas senās paražas. Lai gan iedzīvotāji izturas saprotoši un par sabiedrisko normu pārkāpšanu ārzemnieki netiek sodīti, braucot uz šo galamērķi, jārēķinās, ka pieklājība prasa ievērot vairākus noteikumus. Gan vīriešiem, gan sievietēm jāvalkā apģērbs, kas nosedz plecus un ceļgalus, nedrīkst lietot alkoholu (izņemot viesnīcas, kurās apmetas ārzemnieki), kā arī sabiedriskās vietās nevajadzētu izrādīt pieķeršanos pretējā dzimuma pārstāvim. Reliģisko ierobežojumu un strikto likumu dēļ Omāna tiek uzskatīta par ļoti drošu galamērķi ceļotājiem.

20. gadsimta 60. gados tika atklātas naftas atradnes, kuras turpmākajos gadu desmitos palīdzēja valsts attīstībai. Iespējams, tas ir viens no iemesliem, kāpēc galvenie autoceļi ir izcilā kvalitātē. Tomēr jāņem vērā, ka sabiedriskais transports starp pilsētām tikpat kā nekursē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!