Mazajiem putnu pētniekiem: izglītojošas darba lapas par 2023. gada putnu – lakstīgalu
Foto: Publicitātes foto
Latvijas Ornitoloģijas biedrības sagatavotās, izglītojoši izklaidējošās darba lapas bērniem ļaus izzināt lakstīgalas dziesmu, iepazīt putna atspoguļojumu latviešu folklorā un citu vērtīgu informāciju, ko pēcāk pārbaudīt, atrisinot krustvārdu mīklu.

Jau ziņots, ka Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) par 2023. gada putnu izziņojusi dziedātājputnu – lakstīgalu (Luscinia luscinia), kas ir 15 līdz 17 centimetrus garš, blāvi pelēkbrūns dziedātājputns, kurš ligzdo biezā, mitrā, ēnainā lapkoku mežā, bieži lazdu audzēs, krūmos un ūdens piekrastes krūmājā, arī biezos dārzos un parkos. Lakstīgalas balsi var klausīties maijā un jūnijā, lielākoties naktīs, lai arī pastāv iespēja lakstīgalu dzirdēt arī dienas laikā. Lakstīgala barojas ar bezmugurkaulniekiem pārsvarā uz zemes, tāpēc tai ir būtiska trūdvielām bagāta augsne, ko sedz trūdošās lapas. Ligzdo visbiežāk vienā un tajā pašā apkaimē parasti uz zemes labi noēnotā vietā bļodveida formas ligzdā. Iesākoties mazuļu barošanas laikam, lakstīgalas dziesmas apklust.

Lai palīdzētu apzināt lakstīgalas izplatību Latvijā, biedrība aicina maijā un jūnijā veikt putnu balsu audiopiecminūšu ierakstus un, norādot konkrētu to veikšanas laiku un vietu, iesūtīt uz e-pastu atlants@lob.lv. Tāpat Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina ikvienu ziņot par lakstīgalu novērojumiem portālā vai mobilajā lietotnē Dabasdati.lv, jo tie būs vērtīgi dati jaunajam Latvijas ligzdojošo putnu atlantam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!