Pastaigas maršruts Daugavgrīvas pusē: skulptūru dārzs, lagūnas, mols un leģendārais cietoksnis
Ja esi gatavs apmēram 12 kilometrus garai pastaigai, iepazīstot tuvāk Daugavgrīvas pusi, šis maršruts ir tieši tev! "Delfi" lasītāja Daiga Miķelsone devās maršrutā pa apkaimi, un dalās pieredzētajā un uzņemtajās fotogrāfijās.

1. maijā cilvēki svin Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas dienu, Darba svētkus vai vienkārši izmanto iespēju atpūsties no darba. Es izlemju doties garākā pastaigā tepat pa Rīgu ar četriem interesantiem pieturas punktiem, jo, ja var ticēt sinoptiķu prognozēm, šodien ir pēdējā siltā un saulainā diena, kurai sekos lietaina un vēsa nedēļa. Plānoju vispirms apskatīt tēlnieka Paula Jaunzema akmens skulptūru dārzu, tad izstaigāt Daugavgrīvas lagūnas, pastaigāties pa Daugavgrīvas pludmali un kāpu zonu, tad aiziet līdz Daugavgrīvas mola galam, jo vakar nejauši uzzināju, ka šobrīd ir reņģu nārstošanas laiks, tāpēc daudzi makšķernieki dodas uz molu, lai tiktu pie reņģu loma, jo šīs zivis citā gadalaikā Rīgas jūras līcī nav sastopamas, un tad plānoju pastaigu pabeigt Daugavgrīvas cietoksnī.

Pirmā mana pieturvieta ir tēlnieka Paula Jaunzema vairāk nekā 25 gadus koptais akmens skulptūru dārzs Vakarbuļļos, kuram līdzās ir arī mākslinieka ģimenes māja. Jebkurš interesents apmaiņā pret nelielu ziedojumu var apskatīt akmens skulptūras un izstaigāt dārzu, turklāt, ja pats mākslinieks ir mājās vai strādā pie jaunas skulptūras, ļoti labprāt atnāk parunāties ar dārza viesiem. Izrādās, mākslinieks 2021. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. Pats Pauls Jaunzems stāsta, ka viņam katru gadu topot pa vienam akmens mākslas darbam un viņa izveidoto dārzu var apmeklēt katru dienu diennakts gaišajā laikā. Bieži dārzā viesojas ne tikai Rīgas un Rīgai tuvējo pilsētu iedzīvotāji, bet arī tūristi no dažādām pasaules valstīm, tostarp Kanādas, Austrālijas, Japānas un abiem Amerikas kontinentiem. Noskaidroju, ka mākslinieka akmens skulptūras apskatāmas ne tikai Latvijā, bet arī daudzviet pasaulē, piemēram, Islandē, Kanādā un Japānā, tāpat mākslinieks savas radošās karjeras laikā organizējis personālizstādes, piedalījies grupu izstādēs, tēlniecības simpozijos un plenēros, viņa darbi apskatāmi dažādos muzejos un privātkolekcijās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!