Garlaicība ir jābauda un nevis no tās jāatbrīvojas
Foto: Unsplash
Garlaicība tiek uzskatīta par nepatīkamu un nevēlamu emocionālu stāvokli, ko raksturo neapmierinātība, nemiers un garīgais nogurums. Nogurums pastiprinās garlaicībā, jo laika ritējums šķiet lēnāks, pat nebeidzams. Tomēr ne viss ir tik slikti, kā sākumā šķiet.

Lai gan no šī vienmuļā stāvokļa cenšamies izvairīties, novēršot uzmanību ar tādiem ārējiem stimuliem kā video spēles, kino, tie ir tikai īstermiņa risinājumi, kas garlaicību tieši pastiprina. Tā ir kā atkarība, kur cīņā ir nepieciešami aizvien jaudīgāki ieroči jeb – spēcīgāka un intensīvāka stimulācija. To neremdinot, garlaicība ilgtermiņā kļūst vēl lielāka.

Nosliece uz garlaicību, kā skaidro "Psyshology Today", esot saistīta ar paškontroles problēmām, tādām atkarībām kā azartspēles un pārmērīga ēšana. Būtībā – brīvas rokas ir laiks "nedarbiem". Cilvēkiem, kuriem ir izteikta nosliece uz garlaicību, piemīt impulsīvs domāšanas veids un tāpēc viņi pastāvīgi meklējot jaunus pieredzes gūšanas veidus. Un tomēr garlaicībai ir arī savas priekšrocības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!