Mjanma – militārā dzelzs dūre un nabadzība ar budismu un smaidu
Foto: Sandris Krūmiņš
Ieskatu Mjanmas ģeogrāfiskajā izvietojumā, vēsturē un citus faktus internetā var atrast jebkurš interesents. Taču uzdrošināties un doties uz turieni pašlaik ne kurš katrs uzņemtos. Esot ceļā jau 8,5 mēnešus Āzijas un Okeānijas pusē, esmu patiesi priecīgs: kā zīmīgo kopumā 99. apmeklēto valsti izdevās ieplānot un apmeklēt tieši Mjanmu – valsti, par kuru dzirdēju daudz brīdinājumu no vairākiem avotiem. Vai un kā ir patiesībā, mans redzējums par nesen pieredzēto turpmāk rakstā.

Uz Mjanmu vēlējos doties jau šī gada pirmajā pusē pēc Bangladešas apmeklējuma, jo Mjanma atrodas kaimiņos Bangladešai un sākotnēji savu ceļojumu plānoju ģeogrāfiski no rietumiem uz austrumiem. Meklējot aviobiļetes, gan atskārtu, ka iecerētais nebūs iespējams un Mjanma jāatliek uz vēlāku laiku. Garais stāsts īsumā – uz Mjanmu devos šomēnes pēc Taivānas apmeklējuma.

Sākotnēji biju iecerējis pavadīt Mjanmā nedaudz vairāk par divām nedēļām, taču "Xiamen Airlines" jau otro reizi veica lidojumu (bija paredzēts savienojošais reiss caur "Xiamen" Ķīnā ar vienas dienas atpūtu tur) izmaiņas – otrajā un noslēdzošajā gadījumā tā būtībā bija reisu atcelšana. Līdz ar to nācās pielāgoties un pēdējā brīdī veikt izmaiņas. Galu galā izdevās atrast citus reisus ar divām atsevišķām aviokompānijām caur Malaiziju. Sākotnēji atcelto reisu uz Mjanmu un papildu laika un finanšu ieguldīšanas negatīvajā mākonī atradu sudraba maliņu – izmantoju iespēju un apciemoju divus vietējos draugus Kualalumpurā, kurus nebiju redzējis jau piecus mēnešus. Tālāk devos, kā sākotnēji plānots, – ielidoju bijušajā Mjanmas galvaspilsētā un lielākajā valsts pilsētā Jangonā. Reisu izmaiņas gan nozīmēja īsāku laiku Mjanmā – tikai pusotru nedēļu, ko pavadīju Jangonā un Mandalajā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!