Marrākeša manos ceļojumu plānos bija jau krietnu laiku – vēlējos turp nokļūt pēdējos trīs gadus. Un tad beidzot 2022. gada nogalē mans draugs, ceļabiedrs Toms izteica piedāvājumu, kuru gaidīju jau sen: "Pērkam?". Laimīga iesaucos: "Pērkam!" Un jau mirkli vēlāk sērfoju pa dažādu aviokompāniju mājaslapām, pētot lidojumu biļetes. Izdevīgākos variantus meklēju gandrīz divas nedēļas, līdz beidzot Vecgada vakarā nopirkām. Izvēlējāmies lidot ar "Ryanair", ar pārsēšanos Barselonā. Biļetes Rīga- Barselona-Marrākeša-Barselona-Rīga iegādājāmies par 134 eiro vienai personai. Manuprāt, ļoti izdevīgi, bet pārsēšanās sagādāja neērtības, tādēļ nākamreiz labprātāk izvēlētos "airBaltic" tiešo reisu.
Ierodoties Marrākešā, taisnā ceļā devāmies uz vecpilsētu, kur atradās mūsu naktsmājas. Marokāņi nedzīvo tipiskās mājās. Lielākā daļa cilvēku dzīvo tradicionālā mājvietā, ko sauc par riādu. Riādas parasti ir veidotas tā, lai no ārpuses izskatītos ļoti vienkārši, savukārt iekšpusē tām ir bagātīgs interjers. Parasti tās ir divstāvu augstumā ar atvērtu pagalmu vidū. Ļoti daudzi ceļotāji, kuri ir ciemojušies Marokā, iesaka par savām mājām izvēlēties tieši riādu. Tādā veidā var vairāk sajust un izbaudīt vietējo kultūru. Nevaram nepiekrist – arī mums uzreiz bija skaidrs, ka izvēlēsimies riādu.
Tā kā parasti naktsmītnes rezervējam caur tīmekļvietni "Booking", arī šoreiz nolēmām tā darīt. No plašā klāsta izvēlējāmies riādu "Ambre et Jasmin" un esam ļoti apmierināti. Iepatikās atrašanās vieta un cena. Vairumā riādu ir pieejamas bezmaksas brokastis, tā bija arī mūsu gadījumā. Tāpat riādās nereti tiek piedāvāts iegādāties dažādas ekskursiju paketes, hamama rituālus un masāžas.