Tashirojimas sala Tohoku reģionā ir pazīstama arī kā kaķu sala. Reiz peļu junkuri salā ievesti, lai veiktu īpašu darbu – tiktu galā ar peļu invāziju. Taču laika gaitā cilvēku salā palicis arvien mazāk, bet kaķu – vairāk. Pašlaik to populācija ir četri kaķi uz vienu salas iedzīvotāju, vēsta "Euronews". Kā portālam skaidrojis vietējais zvejnieks Hama Jutaka, vēsturiski sala bijusi zīdtārpiņu audzēšanas centrs, tādēļ, lai aizsargātu zīdtārpiņus no grauzējiem, tika turēti kaķi.
Daudzi no salas četrkājainajiem ir savvaļnieki, taču salas iedzīvotāji tāpat par tiem tur rūpi; arī vietējie zvejnieki nedaudz no noķertā loma atvēl kaķiem. Turklāt salā pastāv arī kāds būtisks noteikums, proti, suņus turēt tajā nav atļauts, vēstīts "Japan Travel" mājaslapā. Kaķi jūtas kā salas saimnieki, un tas ir jūtams – tie bezrūpīgi klīst pa vietējām ieliņām un dara tieši to, kas viņiem tīk, cilvēkiem nepievēršot uzmanību.
Tashirojimas sala atrodas Sanriku Fukko parkā. Tas stiepjas aptuveni 220 kilometrus gar Klusā okeāna ziemeļaustrumu piekrasti un tika izveidots, lai palīdzētu atjaunot reģionu pēc zemestrīces un cunami postošajām sekām 2011. gadā. Pašlaik kaķu nozīme parkā ir banāla – tie vienkārši piesaista tūristus.
"Tā kā ir daudz kaķu, šeit ierodas daudz tūristu, un tas salu padara ļoti dinamisku. Viņi ir ļoti svarīgi draugi un Tashirojima bez kaķiem nebūtu Tashirojima," vietējais iedzīvotājs Jutaka stāstījis "Euronews". Salas iedzīvotāji tic, ka kaķi viņiem dod veiksmi.
Sala ir apmeklējuma vērta ne vien tamdēļ, ka teju uz katra soļa sastopami pūkaiņi, bet arī skaisto dabas skatu dēļ. Salā iespējams apmeklēt arī kaķu svētnīcu, kas uzcelta, lai godinātu vienu no kaķiem, kurš gāja bojā krītošas klints dēļ.
Savukārt netālu esošajā Kinkasanas salā tūristus piesaista "svētie" brieži. Japānā tiek uzskatīts, ka brieži ir dievu vēstneši, tādēļ tie brīvi klīst pa 8. gadsimta sintoistu svētnīcu. Tā ir viena no svētākajām vietām Japānā, un leģenda vēsta, ka, ierodoties šeit lūgties trīs gadus pēc kārtas, visu atlikušo mūžu vairs nebūs jāuztraucas par naudu.