Bērnu rotaļām noder praktiski jebkurš priekšmets. Viņiem šķiet pievilcīgas gan paštaisītas, gan veikalā pirktas mantas. Tomēr bērnu un pieaugušo uzskati par gaumi bieži vien stipri atšķiras.
Kas bērniem visvairāk traucē spēlēties savā nodabā, ir nevis rotaļlietu trūkums, bet gan to pārpilnība. Bērnistabā krājas aizvien vairāk rotaļlietu, bērnam rodas aizvien lielākas izvēles grūtības, un viņš vairs nezina, pie kā ķerties vispirms.

Padoms: nedodiet bērnam uzreiz visas jaunās rotaļlietas. Nolieciet vienu daļu ārpus bērna redzesloka un viņa rīcībā esošo rotaļlietu mainiet ik pēc pāris nedēļām. Tā bērns iemācīsies intensīvi nodarboties ar vienu lietu un izmēģināt visas iespējas, ko tā piedāvā. Tas veicinās bērna koncentrēšanās spējas.

Padomi rotaļlietas iegādei

Pamatprincips - jo mazāks bērns, jo lielākai un vienkāršākai jābūt rotaļlietai. Tādējādi fantāzija tiks rosināta daudzpusīgāk, un mazos nemocīs vilšanās ik reizi, kad viņu vēl neveiklās rociņas nespēs apvaldīt rotaļlietas sarežģītās formas.

Rotaļlietas izvēlē vecākiem ir tikai padomdevēja funkcija. Bērni paši zina vislabāk, kas viņus sajūsmina. Tāpēc uztveriet bērna vēlmes nopietni, taču ņemiet vērā bērna vecumu.

Uz ilgāku laiku bērna uzmanību spēj piesaistīt mantas, kuru mērķis nav viennozīmīgi skaidrs. Vēlamas ir dāvanas, kuras iespējams paplašināt pēc komplekta sistēmas. Vislabprātāk bērni spēlējas ar īstiem priekšmetiem, nevis to imitācijām, turklāt tie ir izturīgāki.

Ļoti īpatnējas formas un nedaudzām funkcijām piemērota rotaļlieta piedāvā bērnam ierobežotas izklaides un mācību iespējas, tāpēc tā ātri apnīk.

Meklējot rotaļlietu dāvināšanai, vienojieties ar bērna vecākiem, lai izvairītos no divkāršas vai nevēlamas rotaļlietas iegādes. Vairāki pieaugušie var arī vienoties par vienas lielākas rotaļlietas kopīgu iegādi bērna dzimšanas dienai.

Ražotāju norādītais bērnu vecums, kam rotaļlieta piemērota, parasti ir pārāk augsts. Bērni mēdz interesēties par spēlēm un rotaļlietām agrāk nekā paredzēts, pat tad ja viņi vēl īsti neprot apieties ar tām.

Lai izvairītos no ievainojumiem, maziem bērniem nevajadzētu dāvināt mantas ar asiem stūriem, āķiem un tādas, ko viegli norīt. Vai rotaļlieta ir nekaitīga, var noteikt arī pēc CE zīmes (Certificate European). Tā ir Eiropas Savienības zīme, kas liecina par drošu rotaļlietu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!