<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/photosavvy/">photosavvy</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/">cc</a>
Sportisks dzīvesveids ir svarīgs gan pirms grūtniecības, gan tās laikā. Mūsdienās zināms, ka sievietes, kuras nodarbojas ar fizkultūru, jūtas labāk grūtniecības periodā un viņām pat ir mazāk sarežģījumu dzemdību norisē.
Grūtnieču vingrošana nesastāv tikai no iegurņa pamatnes vingrinājumiem. Ja tev jau pirms grūtniecības ir bijis sportiski aktīvs dzīvesveids, tu vari savu sporta programmu izbaudīt arī grūtniecības laikā. No medicīniskā viedokļa var mierīgi turpināt nodarboties, piemēram, ar lēno skriešanu, tenisu vai pat mērenu volejbola spēli. Pats par sevi saprotams, ka nežēlīgi skarbas sacensības ir jāatliek uz laiku pēc dzemdībām.

Spēlējot tenisu, būtu jāizvairās no laukumiem ar cietu virsmu. Jāņem vērā, ka strauja apstāšanās un saraustītas pagriezienveida kustības noslogo locītavas un mugurkaula starpskriemeļu diskus jostasvietā. Savu individuālo sportisko slodzi grūtniecības laikā vajadzētu noteikt ļoti uzmanīgi.

Komandas sporta veidos, piemēram, volejbolā, ir ļoti viegli saskrieties, bez tam sporta zāļu grīda ļoti stipri iespaido locītavas un muskuļu saites. Noteikti jau savlaicīgi informē savus komandas biedrus par tavu gaidāmo ģimenes pieaugumu. Arī šeit jāievēro, lai priekšroka tiktu dota spēles un kustību priekam, nevis sacensību garam. Neizprovocē riskantas situācijas.

Arī treniņš ar vieglām hantelēm un mazu atkārtojumu skaitu ir iespējams.

Cik daudz fizisku aktivitāšu tev nepieciešams, pateiks priekšā tavs ķermenis. Ja tu apzināti uzklausīsi sava ķermeņa signālus, tu varēsi noteikt, cik daudz sporta nodarbību ir tev nepieciešams veselīgai pašsajūtai.

Tām, kuras agrāk nav aizrāvušās ar sporta nodarbībām, grūtniecība nav piemērotākais brīdis sportistes karjeras uzsākšanai. Mēreni intensīva peldēšana vai riteņbraukšanas trenažieris, pastaigas, kā arī joga speciālista vadībā ir piemērotas nodarbības iesācējām.

Kas jāņem vērā, vingrojot grūtniecības laikā:

  • Sevišķi jāuzmanās pirmajos trīs grūtniecības mēnešos.
  • Jādzer daudz šķidruma.
  • Nepieļaut ķermeņa pārkaršanu treniņa laikā: sporta ārstu ieteiktais pulsa biežums ir maksimāli 130-140.
  • Nenodarboties ar vingrinājumiem, kas rada statisku slodzi.
  • Pārtraukt tādus kontakta sporta veidus, kā cīņas sports, un atteikties no niršanas.
  • Valkāt ļoti labus sporta apavus.
  • Neiesaistīties jaunos sporta veidos.
  • Par nodarbību intensitāti konsultēties ar ārstu, kurš pārzina grūtnieču vingrošanas jautājumus.
  • Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!