Pirms masāžas uzsākšanas mājās, nepieciešams konsultēties ar bērnu masāžas speciālistu. Tāpēc, ejot pirmajās vizītēs pie jaundzimušā, es parādu, kā pareizi paņemt, guldīt, pašūpot un glāstīt savu mazo atvasīti. Manuprāt, ļoti svarīgi ir tieši iedrošināt vecākus pašiem nodarboties ar savu mazuli. Bērniņam ir jājūt vecāku rūpes un pieskārieni. Ir labi, ja mazulis atrodas sev pazīstamās telpās, tas ir mājās, svešās viņš var justies nobijies un saspringts. Ja gadījumā mazulītis masāžas laikā sāk raudāt, tad šo nodarbību jebkurā brīdī var pārtraukt un veikt to citā, bērniņam piemērotākā brīdī.
Svarīgi ir, ka masāžas laikā gan mamma, gan bērns ir labā noskaņojumā. Māmiņa smaidīga, uzrunā bērnu: “Tu man esi visjaukākais, vismīļākais un gudrākais pasaulē....”.Tā veidojas savstarpējā saikne starp māmiņu un bērnu.
Masāžai vajadzētu notikt vai nu stundu pirms vai pēc ēšanas, vai arī no rītiem, kad notiek rīta tualete. Es neieteiktu masāžu veikt pirms vai pēc vannošanas, jo tad jau mazulītis visus spēkus ir atdevis un ir laiks atpūtai.
Masāžas virsmai ir jābūt cietai, tas varētu būt galds, uz kura uzklāta 2-3 kārtās salocīta sega. Telpas temperatūrai vēlams būt 22 grādiem. Māmiņas rokas - siltas un tīras. Masāžu sāk no 1 mēneša vecuma.
Daži no ieteicamajiem masāžas elementiem:
Viss šis patīkamais process aizņem sākumā 10 minūtes, vēlāk nodarbības laiks pakāpeniski pieaug.
Padomus Jums laipni sniegs sertificēta bērnu māsa un masiere Ivonna Gruzdiņa (mob. tālr. 6816671) Ģimenes veselības centrā “Stārķa ligzda” (tālr. 7283921, Lāčplēša ielā 62/66-43).