Foto: Paul Preacher
Bērns deviņus mēnešus gulējis saritinājies kamoliņā, un tagad pirmos trīs mēnešus svarīgi ļaut lēnām viņam atvērties - kā ziedlapiņai. Pieskārieni ir svarīgi katram bērnam, īpaši no mīļotiem vecākiem. Pirmajiem masāžas pieskārieniem ir jābūt maigiem un glāstošiem.
Jau galviņas, rociņas vai muguriņas noglāstīšana bērnam sagādā labsajūtu. Tas nozīmē: “Tu esi mīlēts un gaidīts šajā pasaulē. Tu vari droši iztiepties un augt.” Šo drošības sajūtu vislabāk var sniegt māte - cilvēks, kas bērniņu nēsājis un laidis pasaulē.

Pirms masāžas uzsākšanas mājās, nepieciešams konsultēties ar bērnu masāžas speciālistu. Tāpēc, ejot pirmajās vizītēs pie jaundzimušā, es parādu, kā pareizi paņemt, guldīt, pašūpot un glāstīt savu mazo atvasīti. Manuprāt, ļoti svarīgi ir tieši iedrošināt vecākus pašiem nodarboties ar savu mazuli. Bērniņam ir jājūt vecāku rūpes un pieskārieni. Ir labi, ja mazulis atrodas sev pazīstamās telpās, tas ir mājās, svešās viņš var justies nobijies un saspringts. Ja gadījumā mazulītis masāžas laikā sāk raudāt, tad šo nodarbību jebkurā brīdī var pārtraukt un veikt to citā, bērniņam piemērotākā brīdī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!