Foto: Aurora Romano
Gaidot mazuli, māmiņas ļoti rūpējas par sevi un gaidāmo bērniņu, tāpēc, ja bērniņam piedzimstot un augot lielākam tiek konstatēts tonuss, vecāki ir neizpratnē par tā cēloņiem. Tonuss, jeb sasprindzinājums t.i. - plaukstiņas dūrītēs un satraukums, ļoti bieži ir fizioloģiskais sasprindzinājums, kas bērniņam augot līdz 2 – 3 mēnešu vecumam izlīdzinās.
Tomēr citreiz ir otrādi – bērniņam piedzimstot tonuss nav konstatēts, tomēr ar laiku tas parādās. Un tad, runājot ar māmiņām, es bieži dzirdu viņas sevi mierinām – “bet visiem jau ir šie tonusi”. Ļoti liela nozīme ir videi, kurā topošā māmiņa atrodas, gaidot mazuli. Lielpilsētas ar savu straujo dzīves ritmu, piesārņoto gaisu atstāj iespaidu uz mazuļa attīstību.

Tonusa pazīmes: ja 2 – 3 mēnešu vecumā plaukstiņas vēl ir dūrītēs, tad ir sasprindzināta plecu daļa un nepietiekama galvas kontrole. Dažreiz vecāki priecājas, ka mazulis nepilna mēneša vecumā jau labi un diezgan ilgi, līdz pat 5 minūtēm, notur paceltu galviņu pozīcijā uz vēdera. Diemžēl agrīnā vecumā tas nemaz nav labi, jo tad ļoti bieži šī ilgā un it kā “labā” galvas noturēšana ir uz plecu sasprindzinājuma rēķina, jo ir nepietiekošas aktivitātes ķermeņa dziļajā muskulatūrā. Ar laiku var veidoties distonija, t.i. sasprindzināti pleci.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!