Foto: Cindy Kalamajka
Pasaku terapija ir vissenākais terapijas veids pasaulē, jo šos brīnumstāstus gadu simtiem stāstījušas mūsu vecmāmiņas, vecvecmāmiņas un vecvecvecmāmiņas. Reti kurš esam uzauguši bez pasaku klausīšanās vai lasīšanas.
“Pasaku terapija ir viens no mākslas terapijas veidiem. Pasakā ir viss, ar ko sastopamies reālajā dzīvē. Kad stāsta vai lasa pasaku, no tās tēliem, notikumiem, no varoņu uzvedības, no cēloņu un seku redzējuma cilvēkam uzkrājas pieredze. Dzīvē mums pamatā ir tikai viens modelis, ko esam pārmantojuši no vecākiem, no ģimenes. Ne vienmēr tas ir tāds, kādu vēlamies. Savukārt pasaka mūs māca izvērtēt savu rīcību, iejūtoties konkrētu tēlu lomās. Reizē tas ir reāls un jauns risinājums mūsu dzīvē samilzušajām problēmām arī psihosomatisko slimību ārstēšanai,” stāsta psiholoģe konsultante Iveta Gēbele.

Pasakā ir viss nepieciešamais cilvēka izaugsmei un savu problēmu izvērtēšanai, viss, kas nepieciešams personības pilnveidošanai. Tas jau ir šis terapeitiskais efekts. Kad, bērnam augot, stāsta vai lasa priekšā pasakas, kad viņš skatās labas pasaku filmas, tad viņa apziņā noformējas it kā informācijas banka, kā rīkoties dažādās dzīves situācijās, turpina psiholoģe.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!