Kā bērnam aizstāvēties pret vienaudžu pārestību?
Turpinot tēmu par bērnu draudzību un savstarpējo attiecību problēmām, dr. Artis Žeigurs skaidro, ka vislabākā aizstāvība pret vienaudžu pārestību ir bērna prasme ar tiem iedraudzēties. Bērnu ārsts norāda, ka vecākiem ir svarīgi mācīt saviem bērniem pašapzinīgu izturēšanos jau no mazotnes.
Ja bērns ļoti grib iedraudzēties ar kādu populāru bērnu, bet to neprot, var gadīties, ka pēdējais sāk izturēties augstprātīgi: bērnu noraida, vai pat izsmej. Ja bērns nejūt, ka nav vēlams vai tiek aizvainots, un neiet prom, viņu sāk aizskart aizvien biežāk. Jo izsmietais, gribēdams draudzēties un tikt uzklausīts, ir neatlaidīgāks, jo vairāk viņu izsmej.

Ar laiku šādas attiecības polarizējas arvien krasāk. Izsmējējs kļūst drošāks, bet izsmietais pakļāvīgāks, uzskatot, ka jebkādas attiecības ir labākas par attiecību trūkumu. Protams, reižu reizēm, kad citi, pašapzinīgāki bērni ir aizņemti, un izsmējējam kļūst garlaicīgi, viņš pret izsmieto izturas draudzīgi un laipni, bet tikai līdz brīdim, kad apbrīnotāji atgriežas. Tad pakļāvīgo atkal apsmej un padzen. Kad sanāk kopā vairāki populārā bērna draugi, tā notiek bieži. Katrs no viņiem atsevišķi varbūt izturas laipni un draudzīgi, bet sanākot vairākiem kopā, tie kopīgi apceļ nepopulāro (ejam, noslēpsim viņai somu, redzēs, kā šī atkal bimbos!).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!