Foto:  Celiece Aurea
Neveiklība, stomīšanās, nespēja pārvarēt savu klusēšanu un uzsākt sarunu – kautrīgiem cilvēkiem ir grūtības ne tikai flirtējot, bet arī citos saskarsmes brīžos. Neliels treniņš var palīdzēt pārvarēt komunikācijas barjeru.
Klaudijas lielākais murgs ir telpa pilna ar cilvēkiem, kurus viņa nepazīst. 30 gadus vecā grafikas dizainere no Hamburgas cieš nevis no agorafobijas vai kādas šausmīgas bērnības traumas, bet vienkārši ir tikai kautrīga. Uzrunāt kādu "tāpat vien" vai ballītē pievienoties kādai grupiņai un iesaistīties viņu sarunās – no šīs domas vien viņai sirds sāk dauzīties. Klaudija jau tāpat jūtas kā uz skatuves. Sev apkārt esošos cilvēkus viņa visbiežāk uztver kā publiku, kas nemitīgi viņu kritiski novērtē – un tikai gaida, kad viņai gadīsies kāds misēklis.

Pie tam Klaudijai īstenībā nav nekāda iemesla būt tik pārspīlēti nedrošai: viņa labi izskatās un prot risināt gudras un asprātīgas sarunas – vismaz pazīstamā, uzticamā sabiedrībā noteikti. Ņemot vērā Klaudijas izteikti pašapzinīgo izturēšanos, draugu un kolēģu līdzjūtība turas normas robežās, jo viņa vienkārši neizskatās pēc biklas stirniņas, ko būtu jāsargā no skarbās pasaules. Tā ir pretruna, kas rada problēmas it īpaši attiecībās ar vīriešiem. Tā kā viņas pastāvīgā nedrošība ārēji gandrīz nekā neizpaužas, Klaudijas atturību bieži vērtē kā iedomību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!