Dr. Arina Bingeliene

Jautājums: Manam dēlam ir astoņi gadi, šogad sāka mācības 1. klasē. Bērnībā daudz slimoja, ir pārtikas alerģija. Ievēroju, ka bērnam ir uzmanības traucējumi, koncentrēšanās grūtības skolā. Vajadzētu neirologa konsultāciju. Jau iepriekš pateicos.

Jautājums: Rakstu Jums, jo jau kādu laiku mani satrauc kāda problēma, kas skar manu 11 gadus veco dēlu. Viņš jau kopš bērnības ir ļoti aizmāršīgs, un neuzmanīgs, kā, piemēram, neieliek somā mājas darbus, no rīta aizmirst braukšanas kartiņu, atstāj mājās mobilo telefonu, ne reti atstāj pat mājas atslēgas.

Sākotnēji mani šī problēma nesatrauca, jo šķita, ka bērnībā šāda aizmāršība ir normāla parādība, taču dēlam paliekot vecākam, šī problēma neatrisinājās. Lai arī sekmes skolā ir labas, tomēr mācību procesā viņš ir izklaidīgs, trūkst koncentrēšanās un ir neuzmanīgs.

Gribētos vēl atzīmēt, ka mans dēls ārpus skolas apmeklē sporta nodarbības, kas viņam ļoti patīk. Tāpat arī es veltu viņam savu mīlestību, rūpes un uzmanību.

Sakiet, lūdzu, vai ir iespējams šo aizmāršību un neuzmanību kaut kādā veidā novērst, vai vismaz mazināt? Jau iepriekš pateicos!

Atbild bērnu neiroloģe Dr. Arina Bingeliene:

Pirmajā gadījumā, domāju, jāsāk ar bērna dienas režīma pārskatu, lai nebūtu dators un televizors lielā daudzumā; bērnam nepieciešams pietiekami izgulēties un atrasties svaigā gaisā. Tad jāapsver iespējamā vajadzība vērsties pie psihologa vai pēc psiholoģijas grāmatas, jo, iespējams, tur var atrast atslēgu problēmas risināšanai, kas dažreiz palīdz arī mazināt pārtikas alerģiju.

Abos gadījumos, bērniem būtu ieteicami Ginko Biloba preparāti (piemēram, Tanakans) un B grupas vitamīni.

Aizmāršība, koncentrēšanās grūtības - tā ir problēma, ar ko var vērsties pēc palīdzības pie psihologa (individuāli vai ģimenes psihologa), pie neirologa, izteiktu traucējumu gadījumā arī pie psihiatra. Ja sūdzības saglabājas, jāvēršas pie neirologa, pacients ir jāapskata, lai lemtu jautājumu par tālāko taktiku. Nopietnu problēmu gadījumā, iespējams, ir nepieciešams lietot nootropos līdzekļus (bet tikai pēc konsultācijas pie neirologa).

Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu speciālista e-konsultāciju, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: sieviete@delfi.lv. Redakcija patur tiesības rediģēt teksta garumu un pareizrakstību, kā arī saglabāt vēstules autora anonimitāti. Šiem ieteikumiem ir tikai izglītojošs nolūks, un tie nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!