Foto: stock.xchng

Nogurums, miegainība, galvassāpes un nespēja koncentrēties. Par to sūdzas liela daļa cilvēku. Izrādās, labi varot palīdzēt lietiņa, ko dēvē mazliet dīvainā vārdā – orgonīts. Vai tiešām tik vienkārši var iegādāties palīgu un sargu?

Vilhelma Raiha teorija

Pēdējā laikā jaunu popularitāti guvusi austriešu ārsta un biologa Vilhelma Raiha orgonona teorija. V.Raiha (1897 - 1957) metode balstīta uzskatā, ka dzīvība ir bioloģiska pulsācija. Cilvēks kā jebkura dzīva būtne periodiski izplešas un saraujas. Atslābinoties mēs izplešamies un uzņemam enerģiju, bet saspringstot un
stresojot
saraujamies un atdodam enerģiju. Novecošana kā process sākas tajā brīdī, kad saraušanās sāk dominēt par izplešanos. Ja kādā organisma zonā ilgstoši radies saspringums, pastiprināti tiek zaudēta enerģija, un var veidoties slimība. Pēc V.Raiha teorijas tieši šāds vairumā ir hronisko slimību cēlonis.

Orgonona enerģija
Lai novērstu saspringšanu, pēc V.Raiha domām, vislabāk der "īpaša bioloģiskā enerģija, kuru izstaro Saule un kura caurstrāvo atmosfēru, augsni un ūdeni". Šo enerģiju V.Raihs nodēvēja par orgononu (no vārda organisms - dzīva būtne). Lai to pētītu, viņš izgudroja vienkāršu akumulatoru, kas ir parasta kaste no dabiskas izcelsmes materiāla, piemēram, koka vai finiera, no iekšpuses izklāta ar plānu dzelzs skārdu. Mūsdienu pētījumi pierādījuši, ka ļoti labus rezultātus var gūt, kastes iekšējo telpu tapsējot ar paketi, kura sastāv no pamīšus saliktām 40 folijas un 40 pārtikas plēves kārtām, jo plānākām, jo efektīvākām. Akumulatora darbības princips saskaņā ar teoriju ir šāds: jebkura organiskā viela labi uzsūc orgononu, bet metāls tam ir kā puscaurspīdīga membrāna. Radot orgonona sablīvējumu (kokā), tas sāk sūkties cauri metāla membrānai un, netiekot atpakaļ, uzkrājas kastes iekšpusē. Loģiski, ka akumulatora iekšpusē orgonona blīvums ir daudz lielāks nekā ārpusē.

Arī ārstē
Neatkarīgu pētnieku komisija konstatēja, ka temperatūra ierīces iekšienē ir par grādu augstāka nekā ārpusē. Zinātnieks šo efektu skaidroja ar to, ka orgonons, kas sablīvēts telpas iekšpusē, varot patvaļīgi pārvērsties siltumenerģijā. V.Raihs apgalvoja, ka apmēram pusstundas uzturēšanās sarkofāgā (tā nodēvēja ierīci) piesātina visus organisma audus un asinis ar nepieciešamo orgonona daudzumu, kas izsauc audu izplešanos un palēnina novecošanu. Jāpiebilst, ka vairākos starptautiskos kongresos pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados pazīstami un atzīti ārsti ziņojuši par sasniegumiem, lietojot V.Raiha metodi.  

Pirmie pasaulē un Latvijā
Pirmos orgonītus pasaulē izveidoja 2005. gadā amerikāņu Kroftu pāris. Viņi nebaidījās atzīt, ka nespēj zinātniski izskaidrot ierīču darbību, taču tās lieliski veicot savus uzdevumus. Latvijā pirmie mēģinājumi sākās 2007. gadā, kad entuziasts Ansis Tenteris izveidoja savu pirmo orgonītu, kas viņam izmaksājis Ls 50. Pamazām, divus gadus vācot informāciju un aktīvi strādājot pie orgonītu izveides, esot panākti labi rezultāti - objekti, kas ir acij tīkami un teicami veic uzdevumu.

Sveķi, metāls un minerāli
Orgonīts var būt jebkuras ģeometriskas formas un ir veidots no organiska materiāla (sveķiem). Sveķos iestrādā divu metālu (parasti alumīnija un vara) skaidiņas, lai iegūtu maksimālu metāla virsmu. Centrā ir kāds minerāls, bieži kvarca kristāli. No ierīces formas atkarīgs gan darbības veids un intensitāte, gan arī darbības rādiuss un enerģijas vibrāciju līmenis. Ģeometriskā forma virza enerģijas plūsmas un nosaka tās koncentrēšanās vietu. Enerģija plūst līdzīgi kā gaisma, bet forma darbojas kā atstarotājs, lēca un koncentrators vienlaicīgi.
Metāls iekārtā ir enerģijas piesaistītājs un atstarotājs, darbojas līdzīgi kā spogulis ar gaismu. Tas veido polaritāti, līdzīgi kā elektrība plūst no negatīvā pola uz pozitīvo. Kristāli un akmeņi ietekmē izstarotās vibrācijas.
 
Neitralizē ne tikai sadzīves starojumu
Orgonīts ar kvarca kristāliem neitralizē sadzīves tehnikas un elektrisko ierīču (TV, datoru, mikroviļņu krāšņu, mobilo tālruņu, antenu, radaru, elektroinstalāciju u.c.) radīto magnētisko lauku negatīvo iedarbību uz cilvēku. Dabiskās vibrācijas spēcīgi tiek izkropļotas uz ūdens āderēm, zem augstsprieguma līnijām, lielpilsētās, lidostās, pie atomreaktoriem un citās līdzīgās vietās.
Orgonīts attīra un neitralizē arī pašu cilvēku radīto slikto lauku - negācijas, sliktas domas, naidu, dusmas. Orgonītu klātbūtne ir nepatīkama tā sauktajiem astrālajiem parazītiem jeb energoinformatīvajām būtnēm, kas barojas ar negatīvajām emocijām, kas nāk no cilvēka, un pavājina spēju pretoties, ieraudzīt pozitīvas tendences dzīvē.

Skeptiķi meklējot
Lai rakstītais neizvērstos teju par reklāmu, Kurzemnieks vaicāja padomu cilvēkiem, kam visai ciešs sakars ar fiziku.

Metāls absorbē
Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes fizikas profesors Andris Siliņš stāsta: "Jebkurš metāls absorbē elektromagnētisko starojumu. Ar kolēģiem televīzijā demonstrējām, kā folijā ietīts mobilais telefons nespēj funkcionēt, jo atstarojas elektromagnētiskie viļņi. Ja vēlamies pavisam noslēpties no starojuma, būtu jālieto metāla muca ar vāku, vai galvā jāliek metāla cepure, un smadzenes būtu pasargātas. Ar orgonītiem neesmu pazīstams, bet, klausoties aprakstu, secinu, ka no fizikas viedokļa tāds veidojums strādā kā antena: absorbē un arī daļēji pārveido starojumu. Pētījumi par magnētiskā lauka iedarbību uz dzīvajiem organismiem nav manu pētījumu lokā, tomēr esmu uzmanīgs zinātnieks un uzskatu, ka cilvēki ir parūpējušies par pietiekamu daudzumu mākslīgā elektromagnētiskā starojuma. Šajā jomā vērojams zināms disbalanss. Arī Saules starojums ir elektromagnētisks, tikai augstas frekvences, savukārt mākslīgi radītajam ir zema frekvence, piemēram, mobilajam telefonam tie ir 1,8 GHz. Pagaidām grūti ko secināt, jo pārāk īsu laiku esam pakļauti mākslīgajam starojumam, salīdzinot ar cilvēces garo vēsturi. Trūkst arī detalizētu pētījumu. Esmu dzirdējis, ka Zviedrijā analizēti dati, pieņemot, ka cilvēki pie kreisās auss tur mobilo tālruni, bet ar labo roku raksta. Kreisās auss iekaisumi esot novēroti biežāk. Turklāt par mākslīgā starojuma iedarbību varam runāt kopš televīzijas izplatības, nākamie soļi - satelītu izplatība un modernie komunikācijas līdzekļi, tātad iznāk kādi piecdesmit gadi. Pieļauju, ka mākslīgais elektromagnētiskais starojums varētu ietekmēt cilvēka bioķīmiju, piemēram, augšanu. Teikšu, ka dažām lietām ir vienkāršs skaidrojums, dažām - nav."

"Neesmu skeptiķis"
Vladimirs Osmanovs, Kuldīgas pamatskolas fizikas skolotājs: "Ne man, vienkāršam skolotājam, izskaidrot to, ko nevar atbildēt zinātnieki. Par orgonītiem pat dzirdējis neesmu, tomēr esmu lasījis par cilvēku Latgalē, kurš katru dienu kādu laiku uzturējies piramīdveida būvē vai tādā, kas atgādina ziemeļnieku iglu, lai uzlabotu veselību. Droši vien, darinot pieminētos objektus, jāievēro precīza tehnoloģija.
Nebūšu īstais skeptiķis, jo jau vienpadsmit gadu glabāju ūdeni, ko mana mammīte bija iesmēlusi īpašajā dienā - pareizticīgo Zvaigznes dienā. Tas nebojājas, tāpēc uzskatu, ka, pieliets pa pilienam pie parasta dzeramā ūdens, ir dziedniecisks. Katru gadu uzmanu, lai man netrūktu īpašā ūdens, kas smelts pareizajā dienā."          

"Ticu, ka palīdz"
Ko saka tie, kuri jau veidojumus iegādājušies vai darina tos paši?

Galva sāp retāk
Astroloģe Džineta Skrinda: "Jā, man ir tāda bāciņa kopš šī gada sākuma. Iegādājos tāpēc, ka daudz strādāju ar cilvēkiem. Pieņemu viņus mājās, darbistabā. Agrāk īpaši enerģētiski tīrīju telpu, lietojot arī reiki simbolus, tagad ir sajūta, ka telpa ir tīrāka. Arī galva man sāp retāk. Šīs parādības gan nav tādas, par kurām var pateikt - bija zaļš, tagad ir sarkans. Saņemot orgonītu, tam jādod uzdevums - ar domām."

Darbā uz labu
Grāmatvede Agnese Rubeze no Liepājas: "Jau kādu laiku izmantoju trīs orgonītus. Mājās mēģinu neitralizēt ūdens āderes ietekmi, kaut jāpiebilst, ka labi gulējām arī uz savām āderēm. Darbā gan situācija mainījās uz labu divas nedēļas pēc orgonīta novietošanas. Savukārt virtuvē uz vara plāksnes vienmēr nolikta dzeramā ūdens krūze. Nevaru apgalvot, ka viss notiek tā, kā notiek, orgonītu dēļ. Bet man tie ir mīļi, ticu, ka palīdz."

Jāatpūšas arī orgonītam
Liepājnieks Dainis Ritenis, pats darina orgonītus: "Ar to nodarbojos jau gadu. Par piepeļņas avotu es to nenosauktu, vienkārši neatmaksājas. Drīzāk tā ir interese un vēlme palīdzēt cilvēkiem. Šis trakais laiks ar savu steigu un visiem mūsu sasniegumiem negatīvā elektromagnētiskā starojuma radīšanā iedarbojas postoši. Starp citu, ja jums ir mikroviļņu krāsns, metiet to ārā! Kam palīdzība būs nepieciešama, tas atradīs. Orgonīti kalpo ilgi un labi, dažreiz drusku gan pagurst. Tad vajag iznest laukā, nolikt zemē, saulītē. Apmēram reizi gadā."     

Starojums dezorientē

Kuldīdznieks Māris Puriņš, tradīciju un rituālu pētnieks, grāmatas Zintnieku senie rituāli autors, skaidro elektromagnētiskā starojuma iespaidu.

Jādzīvo efektīvāk
- Mūsu dzīve rit pa apli - vairāk strādāsi, vairāk pelnīsi, vairāk pelnīsi, vairāk strādāsi. Diemžēl diennaktī ir 24 stundas, ko kurām astoņas jāguļ. Atslēgvārds ir - efektivitāte. Lai dzīvotu efektīvāk, jāzina, kā darbojas sistēma cilvēks: kā iekārtota cilvēka enerģētika, kā rodas stress, kā tas kliedējams, kas ir patogēnais starojums. Savulaik Rūdolfs Šteinerts rakstīja, ka lopi nedrīkst ēst labību, kas malta elektriskajās dzirnavas, strāvas ietekmē radušās svārstības, kas rada stresu. Vēlāk, gaļu ēdot, negatīvas vibrācijas saņem arī cilvēks. Ko tad jautāt par mūsdienu pārtiku? Piemēram, mobilais telefons rada starojumu, ko cilvēks spēj uztvert no astoņu metru attāluma. Protams, no šī mūsdienu loka izrauties ir pagrūti, bet iespējams.
Ja ir viens magnēts, notiek harmoniskas kustības no ziemeļpola uz dienvidpolu. Viss kārtībā! Tā tas ir ar dabisko, Zemes fona starojumu. Ja rodas otrais, trešais, ceturtais avots - jau putra.

Niknākā - maiņstrāva
- Līdzīgi ir ar cilvēkiem. Mūsu šūnās ir šķidrums, līdzīgs sāļam okeāna ūdenim. Asinis un limfa nemitīgi ir kustībā. Atsaucoties uz daudziem elektromagnētiskajiem avotiem, cilvēka ķermenis šūnu un zemapziņas līmenī apjūk. Rodas stress, hronisks nogurums, arī bailes. Būtu jāseko normālai reakcijai - vai nu bēgt, vai uzbrukt. Bet kur tad tu muksi?     
Visniknākais piesārņotājs ir mūsu 50 Hz maiņstrāva. 80% āderu, ko rīkstnieki nosaka dzīvokļos, ir elektriskie vadi, kas izstaro ļoti spēcīgi. Tālāk sadzīves tehnika: televizors, dators, kafijas automāts, mobilais tālrunis utt. Dzīvojam lielā elektromagnētiskā izgāztuvē.
Ja nevar sagraut civilizāciju, kas visiem patīk, var pārcelties uz mežiem. Vilhelma Raiha pētījumi pavēruši ceļu ierīcēm, kas spēj atvieglot mūsu ikdienu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!