Foto: stock.xchng
Ja pusgadu vecs bērns vēl naktī nenoguļ 8-9 stundas bez pārtraukuma, ja jums nākas viņu naktī barot, mierināt vai midzināt, tad jāapsver, kādos apstākļos viņš parasti iemieg, un šie apstākļi pakāpeniski jāmaina.
Visgrūtāk jums ies, ja bērns būs pieradis iemigt pie krūts, zīst galvenokārt miegā, dienā daudz gulēt un naktīs bieži un daudz ēst. Šādā gadījumā būtu lietderīgi sākt ar to, ka dienā neļaut bērnam iemigt pie krūts, līdz ar to panākt, ka viņš ēd vairāk un guļ mazāk. Vienlaikus katru nakti par 15 - 30 minūtēm pagariniet intervālu starp nakts ēdienreizēm, līdz viņš pārtrauc naktī ēst. Mainot ierasto kārtību, jums jābūt gataviem, ka bērns pirmo nedēļu jutīsies neapmierināts, būs nervozāks, raudās ilgāk un biežāk nekā parasti. Saglabāt pacietību jums varbūt palīdzēs apziņa, ka šis posms nevilksies ilgāk par nedēļu un bērna veselība un psihe no šīm pārmaiņām necieš. Iemigt bez vecāku iejaukšanās ir spēja, kas pusgada vecumā piemīt katram veselam un labi attīstītam bērnam, tā liecina par veselīgām vecāku un bērna attiecībām.

Pārmaiņas sāciet no rīta, lai jūs neesat pārguruši un varat veltīt bērnam pastiprinātu uzmanību, kas pirmajās dienās būs vajadzīga. Ielieciet bērnu gultiņā pirms viņš ir iemidzis. Mierīgi parunājieties un paglāstiet viņu 5- 10 minūtes un ejiet ārā no telpas. Tā kā jūs ļausiet bērnam iemigt bez pierastā kontakta un mierinājuma, sākumā viņš raudās. Ļaujiet viņam paraudāt. Nogaidiet, apmēram 5 minūtes, tad pieejiet viņam klāt uz minūti vai divām, bez cieša fiziska kontakta un nepiedāvājot mierinātājus - šūpošanu, nēsāšanu - lietišķi sakārtojiet viņa sedziņu, iekārtojiet viņu ērtāk, īsu brīdi mierīgi parunājieties un ejiet prom, neskatoties uz to, ka bērns raudot izrāda savu neapmierinātību par to, ka jūs šoreiz neesat piepildījuši viņa cerības un nepalīdzat viņam iemigt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!