meitene varde pasaka buča skūpsts
Foto: stock.xchng
Brīnumpasakas ir viens no tiem brīnumiem, ko visā pasaulē no paaudzes paaudzei nodeva no mutes ausij, no auss sirdī. Tas ir psihoterapijas līdzeklis, ko tautas radījušas gadu tūkstošos.
Visas brīnumpasakas ir pakļautas vienam modelim, likumsakarībām, kuras ir atkarīgas nevis no kultūras, bet gan no cilvēka dabas. Tajās ir Varonis, palīgi, Dāvinātājs, Antagonists, Viltus varonis, Varas pārstāvji, Sūtītājs. Burvju pasakas struktūrā ir 31 funkcija, retos gadījumos funkciju kārtība ir sajaukta. Brīnumpasakās viedie ir atklājuši tikai brīnumesenci, ar ko uzpildīt dvēseles, kad tās sastopas it kā ar nepārvaramām grūtībām dzīvē.

Šis pagarais ievads domāts tiem prātiem, kuri uzskata, ka pasakas jālasa vienīgi bērniem līdz skolas vecumam. Gadu tūkstošiem pasakas stāstītas visās tautās, un tām ir nopietna nozīme personības izaugsmē. Tādās pasakās iekodētās metodes, kuras cilvēks var izmantot, saskaroties ar sadzīves problēmām. Autoru pasakās parasti nav šā koda. Tādēļ brīnumpasakas jādzird gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!