svece
Gada tumšie mēneši ir īstais laiks, lai pirktu, dedzinātu, lietu sveces - sildītos to gaismā un gūtu no tās enerģiju. Šis ir laiks, kad sveces iederas visur - birojā uz galda, lukturīšos piemājas koku zaros, uz palodzēm ballītes telpā un ikvienā mājoklī. Sveces, protams, var pirkt veikalos, bet patīkami ir tās gatavot pašiem.
Svece sastāv no 2 būtiskākajām daļām - degošās vielas un dakts un turētāja. Speciālus daktīm paredzētos diegus var iegādāties dažādos hobiju veikalos. Par sveču degošo vielu var izmantot ļoti dažādas sastāvdaļas - vaskus, taukus un eļļas. Šīs vielas var ievākt no augiem, dzīvnieku taukiem vai insektiem (bites). Tās nopērkamas hobiju vai bišu veikalos, bet var izmantot atlikumus no izdedzinātāms vecēm. Visbiežāk izmantotās ir parafīna sveces, taču Latvijā daudz dedzina arī bišu vaska sveces, jo tām piemīt unikāla krāsa un smarža.

Garas un staltas sveces
Viens no variantiem, kā top sveces, ir mērcējot dakti izkausētajā vielā, ļoti ērti tas izdarāms izkausēto vasku vai parafīnu pildot garā traukā (platā pudelē) un sveci (sākumā dakti) ātri iemērcot un izņemot (vismaz 10 reizes), tā tiek apaudzēta svece. Tikko mērcēta svece vēl ir mīksta un elastīga, tāpēc to var saliekt vēlamajā formā, kas veidojumam piešķirs īpaši interesantu izskatu. Gatavo sveci jādzesē, kamēr tā pilnīgi sastingusi, jānolīdzina ar nazi negludumi, lai svece stabili turētos stāvus un tā ir gatava.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!