puika zēns bērns dusmas strīds konflikts children
Foto: Shutterstock
Otrajā un trešajā dzīves gadā bērnam ir jāuzzina, ka vecākiem ir pašiem sava griba un ka viņi nespēj izpildīt katru bērna vēlmi. Bērns sākotnēji par to ir nikns un agresīvs. Viņš sit un spārda visu, kas atrodas viņam ceļā. Viņam ir vienalga, vai tie ir vecāki vai dažādi priekšmeti. Viņš kliedz un ārdās, sit un nekādi nav nomierināms.
"Vai tad mamma un tētis nesaprot, ka man viņu palīdzība nav vajadzīga? - domā bērns, "vai tad viņi neredz, kāds es esmu gudrs, skaists! Esmu pats labākais."

Saskarsmē ar citiem bērniem viņš sāk izrādīt pretestību, pieaug viņa fiziskā un psihiskā neatkarība. Bērns ir ceļā uz savas personības, sava personīgā viedokļa, gribas izveidošanu. Savas vēlmes piepildīšana bērnam ir ļoti svarīga, un viņs nespēj saprast, kādēļ vecāki to neapmierina. Bērnam vispirms ir jāmācās atsacīties, tas prasa lielu garīgu spēku, kura bērnam vēl nav. Bērna dusmu izvirdums ir prasība mātei. Tas pauž bērna vilšanos un slikto pašsajūtu, kuru izraisījis mātes lēmums. Vienlaikus bērns cer uz mātes piekāpību. Jo jaunāks ir bērns, jo dedzīgākas un stiprākas ir viņa vēlmes, jo īsāku laiku viņš spēj gaidīt uz to piepildījumu. Visas šīs lietas bērnam ir jāiemāca lēnā, sāpīgā procesā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!