816409
Foto: PantherMedia/Scanpix
Slavenā aktrise Gvineta Paltrova un grupas "Coldplay" solists Kriss Mārtins savu meitiņu nosaukuši par Ābolu (Apple angļu valodā), savukārt kāds izraēliešu pāris sociālā tīkla facebook.com ietekmē meitai devis vārdu Patīk (Like angļu valodā). Ķīnā kāds bērns gandrīz ticis pie vārda @, kas pat nav vārds, bet simbols, savukārt Ēģiptē – Facebook. Abos gadījumos apkārtējie tomēr vecākus no šāda soļa atturējuši. Gana dīvaini? Bērnu vārdi, kuru izruna vai būtība rada mulsumu – ar šādiem gadījumiem nereti ir jāsastopas arī Latvijā.

Tāpēc t/c "Domina" topošajām māmiņām organizētajā seminārā "Gaidību 4dienas" šovasar viesojās Latviešu valodas aģentūras lingviste Dite Liepa, kura grūtniecēm sniedza padomus gaidāmā bērniņa vārda izvēlē, lai turpmāk dzīvē ar doto vārdu būtu apmierināts gan bērns, gan vecāki.

Kā norādīja Dite Liepa, Latvijā ir ļoti dažādas vārdu došanas tradīcijas, turklāt latvieši noteikti varētu pretendēt uz augstu vietu "Ginesa pasaules rekordu grāmatā" daudzo netradicionālo vārdu dēļ. Latvijā nav striktu un noteiktu likumu, kas ierobežotu vārdu izvēli, - vecākiem ir iespēja bērnam piešķirt gan kādu no kalendārā atrodamajiem vārdiem, gan arī pašu izdomātu vai citos avotus atrodamu vārdu. Piemēram, Portugālē ir noteikts vārdu saraksts, no kura vārds ir jāizvēlas. Savukārt vienīgais ierobežojums, ko nosaka Latvijas Republikas likumdošana, ir tāds, ka mazulim nedrīkst tikt piešķirti vairāk nekā divi vārdi.     

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!