puķe acs mati
Foto: PantherMedia/Scanpix

Vai kādreiz esi pamanījis, ka cilvēka acu zīlītes kustas, kamēr viņš domā? Vai kādreiz esi aizdomājies par to, ka no acīm var nolasīt kādu informāciju? Noteikti ir dzirdēts arī apgalvojums, ka acis ir dvēseles spogulis. Ja tas tā ir, tad šajā rakstā atradīsi atbildes uz jautājumu – kas tad īsti notiek ar mūsu acīm, kamēr mēs domājam? Stāsta Artūrs Zeltiņš, NLP treneris.

Katram no mums ir kāda pieredze, kas saistās ar skatīšanos noteiktā virzienā. Varbūt skolā, mēģinot atcerēties pareizo atbildi uz skolotāja uzdoto jautājumu, esi skatījies uz augšu, un izdzirdējis skolotāja aizrādījumu: "Griestos jau pareizā atbilde nebūs uzrakstīta! Sēdies, nākamais!" Varbūt tieši otrādi - cenšoties labāk saprast sarunu biedra sacīto, esi nolaidis skatienu, un pēc brīža dzirdējis aizvainojošu izteikumu: "Tu jau neklausies, ko es saku!" Un taisnošanās šajā brīdī būs lieka, jo otrs skatoties acīs būs pareģojis, ka neklausāties. Šie pārpratumi rodas tādēļ, ka mēs esam dažādi, un arī mūsu acu zīlīšu raksturīgākie kustības virzieni katram ir savādāki.

Dažkārt dažādu stereotipu iespaidā mēs cilvēkus ieliekam noteiktos uzvedības rāmjos, kas izraisa nepatiku un nesaskaņas. Zināšanas par acu zīlīšu kustībām ļauj mums apzināties, kāpēc mēs viens otru bieži pārprotam un, ko reāli mēs varam darīt, lai pārpratumi mazinātos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!