3346849
Foto: PantherMedia/Scanpix
Mamma, kura burtiski atrodas uz sirdslēkmes robežas vai nokrīt ar migrēnu, jo tu neesi kārtējo reizi piezvanījusi vai atbrauci pie viņas ciemos ne tā saģērbusies. Draudzene vai māsa, kura telefona klausulē sāk raudāt, jo tu atteicāties aicināt viņas ciemos ...  vai arī pašas atnāk, lai kārtējo reizi varētu vārīties par savu epopeju "Kāds vīrs tomēr ir slikts". Darba kolēģe, kura kārtējo reizi uzkrauj daļu no saviem pienākumiem, lai varētu aiziet no darba ātrāk, "tāpēc, ka viņai ir bērns". Visi šie cilvēki ar jums veic vienus un tos pašus trikus, viņi ar jums manipulē.

Manipulācija - tā ir noslēgta psiholoģiska darbība, kurā tiek izmantotas otra cilvēka emocijas. Manipulācijas mērķis ir gūt izdevību. Manipulācijas objekts neievēro, ka viņā apzināti izsauc kaut kādas emocijas.

Manipulēšanas iniciators cenšas savu upuri novest neērtā situācijā, izsaukt viņā diskomforta sajūtu. Bieži šie manipulatori spēlē uz jūtām. Mamma - manipulators praktiski pa tiešo uzliek jums vainas apziņu par savu slikto pašsajūtu. Draudzene vai māsa cenšas panākt, lai jums būtu kauns par to, ka bijāt vienaldzīgs pret viņu ciešanām. Kolēģe apgrūtina jūs, jo pati nespēj plānot darba laiku. Labi un atvērti cilvēki ļoti bieži kļūst par manipulācijas upuriem un kaut kādā brīdī viņi riskē ar savām vēlmēm, veidojot savu dzīvi apkārtējiem par paraugu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!