1.Mana mamma labāka
Jaunlaulātie pārcēlās dzīvot pie sievas vecākiem. Jaunajai sievai tā bija ērtāk, tikai ar vīru tagad nav viss kārtībā. Mājās viņa tik pat kā nav, sēž vai nu darbā vai ar draugiem. Nezin kāpēc arī kontaktējoties ar vīramāti sievai paliek rūgtums sirdī. Viņa zvana vienīgi tāpēc, lai izteiktu kārtējās pretenzijas. Māte ir pārliecināta, ka vedekla nemīl viņas dēlu un neciena viņu, un viņiem labāk izšķirties.
Komentāri
Jaunlaulātie nedrīkst dzīvot pie sievas vecākiem. Tas viennozīmīgi mazina vīra statusu. Viņš pacentīsies to paaugstināt. Labi, ja tas parādīsies karjeras sasniegumos vai algas paaugstinājumos. Bet bieži ir tā, ka viņš meklē augšupeju no situācijas pie draugiem, pie pudeles vai pie citas sievietes. Vīramāte ne pa velti uztraucas.
2. Es visā viņai palīdzēšu
Jaunlaulātie dzīvo kopā ar vīra vecākiem, bet vedeklai un vīramātei savā starpā neizdodas saprasties, lai gan vedekla aktīvi cenšas palīdzēt mājas darbos. Vīramāte greizsirdīgi izturas pret savu saimniecību un grib, lai mājā viss būtu pa vecam. Bet vedekla visu dara "ne tā". Virtuves sarunas pārvēršas skandālos.
Komentāri
Vīramāte - mājas saimniece. Viņa vedeklai neatdos savu lomu. Jaunai sievietei ar to vajadzētu samierināties un pieņemt viņas noteikumus. Vedekla no savas puses varētu izdarīt secinājumus un atdod visas priekšrocības vadīt saimniecību vīramātei tā, kā viņai patīk. Tikai nedrīkst atļaut iejaukties pašu personīgajā dzīvē.
3. Vīramāte aizvietos manu māti
Meitene, nesaņēmusi no mātes mīlestību un maigumu bērnībā, pārnes visu savu mīlestību uz vīramāti. Vedekla alkst pēc mātes mīlestības un to iegūst vīra ģimenē.
Jau no pirmās dienas vīramāti sauc par "mammu", un katru viņas vārdu uzķer, un dzīvo viņi pilnīgā sapratnē un saticībā. Tas liktos nekas slikts nav, bet viņus gaida slazds. Ar laiku vedeklai sāk parādīties negatīvisms, kurš viņai ir sakrājies pret savu īsto māti. Tas izpaužas konfliktā.
Komentāri
Savstarpējām attiecībām starp vedeklu un vīramāti ir jābūt noteiktai robežai. Citādi vedekla no savas vīramātes gaida tādu pašu attieksmi, kādu vajadzēja viņai saņemt no savas mātes. Bet vīramātei nepavisam nav vedekla jāmīl, kā savu meitu.
4. Visās mūsu bēdās vainīga viņa
Vīramātes, pašas to nezinot, kalpo kā ''zibens novadītāji" vedeklām. Viņām vajag par visu samaksāt, ja kas slikts notiek mājā. Lai kā vedekla nedusmotos uz vīru, viņa nepieļauj konfliktu ar viņu, bet tāpēc ļoti cietsirdīgi atspēlējas uz viņa māti. Dzīvot nav viegli nevienam. Vīram nav pretenziju pret sievu, jo ar vīru viņa konfliktē reti. Sieviešu "tukšās runas" viņš uzskata par parastu lietu un negrib zināt, kādas intrigas mājā notiek.
Komentāri
Vainot savās neveiksmēs citus - tas ir rādītājs, ka cilvēkam nav stabilas psiholoģiskās izaugsmes. Jūs pati izvēlējāties sev vīru, tāpēc pašai vien ir jānes atbildība par to, tāpat - arī par savu neizdevušos ģimenes dzīvi. Ja vīramāte pārāk asi un kritiski jaucas, pamēģiniet mazināt viņas ietekmi uz jūsu ģimeni. Visiem kļūs daudz labāk. Dēls, vedekla un mazbērni vairāk cienīs kā mammu un vecmammu, kurai ir patīkama nodarbošanās un interesants darbs, draugi un neparasts hobijs.
5. Vecmāmiņa nedrīkst iejaukties mazbērnu audzināšanā
Neskatoties uz sliktām attiecībām ar vedeklu, vīramāte ir sajūsmā par saviem mazbērniem, pavada ar viņiem milzu daudz laika un cenšas visādos veidos pasvītrot, ka viņa labāk zina, kā audzināt. Vīramāte uzskata, ka viņa var iejaukties vedeklas personīgajā dzīvē tāpēc, ka jūt, ka viņa regulāri izdara viņai pakalpojumus.
Komentāri
Lai nebūtu vienmēr parādā vīramātei, ir jāatrod taktika, kā viņai pateikties par to, ko viņa izdarījusi. Varbūt var ar naudu, dāvanām vai ar palīdzēšanu saimniecībā. Turklāt vajag samazināt laiku, ko viņa pavada ar bērniem, tā vietā izvēloties aukles vai bērnu dārzu. Lai neapvainotu vīramāti, vajadzīgi pārliecinoši argumenti. Piemēram, bērnam vajag sākt pierast un kontaktēties ar saviem vienaudžiem.