z_g_sedzina
Foto: Publicitātes foto

Daudziem jaundzimušajiem nepieciešama neatliekama medicīniskā palīdzība jau pirmajās dzīves stundās un dienās. Pasaulē 60% jaundzimušo un 90% priekšlaicīgi dzimušo mazuļu ir vērojama jaundzimušo dzelte. Šo slimību var izārstēt ar fototerapiju, taču esošās tehnoloģijas ir neparocīgas un nekomfortablas. Philips ir izstrādājis inovatīvu tehnoloģiju, kas ļauj panākt ievērojamu progresu ārstēšanas efektivitātē un iegūtu lielāku komfortu pašu jaunāko pacientu ārstēšanā. Tā portālu Delfi informē uzņēmuma pārstāvji.

Jaundzimušo dzelte rodas, bērnam nespējot sadalīt vielu, ko sauc par bilirubīnu. Šī viela sadalās dabiskā veidā, kad tiek pakļauta zilās gaismas iedarbībai. Bērnus ar šo slimību parasti novieto zem zilās gaismas lampas iekārtas. Šīs terapijas efektivitāte ir tieši proporcionāla tam, kā uz ādu iedarbojas ārstnieciskā gaisma. Ar šīm lampām parasti zilā gaisma tiek raidīta tikai no augšas. Tādēļ mazulīšus ārstēšanas procedūras laikā nedrīkst ņemt rokās un auklēt. Gan bērniem, gan vecākiem tas var būt ļoti nepatīkami.

Parastajām fototerapijas lampām ir vairāki papildu trūkumi. Tās ir lielas un aizņem daudz vietas, tām nepieciešamas skaļas ventilācijas sistēmas, lai saglabātu nepieciešamo temperatūru. Turklāt to nepārtrauktā zilā gaisma var negatīvi ietekmēt tuvumā strādājošos medicīniskos darbiniekus, izraisot stipras galvassāpes un reiboni. Alternatīvās tehnoloģijas izmanto ar optisko šķiedru aprīkotus spilventiņus, uz kuriem gulda mazuli. Lai arī šī pieeja ir efektīva, tā tomēr nenodrošina jaundzimušā komfortu.

Lai risinātu šīs nepilnības, Philips izstrādā nākamās paaudzes fototerapijas tehnoloģiju jaundzimušo dzeltes ārstēšanā - Bilirubīna sedziņu. Tā ir parasta tekstila sega, kas ietver jaunu gaismu izstarojoša tekstilmateriālu tehnoloģiju. To veido audums ar integrētiem zilās gaismas indikatoriem. Šīs spēcīgās un efektīvās LED tehnoloģijas lampas, tiek iestrādātas audumā un pārklātas ar gaismas difūzo slāni tā, lai gaisma vienmērīgi sadalītos uz pacienta ādas. Tā kā LED izstaro salīdzinoši nelielu infrasarkano un ultravioleto starojumu, tas ir viens no nedaudzajiem gaismas avotiem, ko var izmantot tik tuvu ādai. Kā vadošais LED tehnoloģiju jomas novators, Philips ir pirmā kompānija, kas iekļauj šos gaismas avotus mīksta un elastīga tekstila fototerapijas segās.

Par tehnoloģiju

Bilirubīna sedziņa vēl ir izstrādes stadijā, bet uz gala versiju nebūs ilgi jāgaida. Tā ir sega, kas pati izstaro zilo gaismu, iedarbojoties uz mazuļa ādu, kas mazā attāluma dēļ ir īpaši efektīva. Turklāt Bilirubīna sedziņa ir tikpat mīksta kā parasta sega. Tātad, mazulis tajā ir drošībā un vecāki var viņu šūpot, samīļot un auklēt, nepārtraucot ārstnieciskās procedūru. Tas mazina stresu un vairo rūpes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!