sieviete bižutērija rotas
Foto: RIA Novosti/Scanpix
Mēdz teikt, ka ģimenes dzīve ir garantija veselībai, laimei un labklājībai. Izrādās, ka patiesībā šis teiciens attiecas tikai uz vīriešiem. Pēdējos gadu desmitos Eiropā un ASV veica plašus pētījumus par dzīves ilgumu un fizisko un garīgo veselību. Pētījumu rezultāti dažādās valstīs apliecina, ka laulātu sieviešu veselība ir daudz sliktāka, nekā tām, kuras nekad nav precējušies vai ir jau šķīrušās. No 100 precētajām psihoterapeita palīdzība vidēji bijusi vajadzīga 17 sievietēm, bet no 100 neprecētām – vidēji trim vai četrām. Tiem psihologiem un publicistiem, kuri gadu desmitiem attēloja vientuļo sieviešu briesmīgo dzīvi un ģimenes dzīves skaistumu, bija jāapklust un jāaizdomājas.

Šodien lielākai daļai speciālistu ir skaidrs, ka daudzas emocionālas sievietes nevar atļauties laulības, tas kaitē viņu organismam un psihei. Viņām daudz pieņemamākas ir tādas attiecību formas, kas nesen vēl tika uzskatītas par amorālām - brīvdienu romāni u.tml. Šī parādība ir novērota visā pasaulē, tā ir jauna realitāte un no šīs realitātes nevar izvairīties.

Tomēr sabiedrības viedoklis joprojām ir ļoti lojāls pret vecpuišiem, bet nicinošs pret vecmeitām. Ir skaidrs, ka tas nav runa par sākotnējo šo vārdu nozīmi - "vecums" un "nevainība". Tās ir sievietes pēc 30, kurām nav bērnu un nav pastāvīga dzīvesdrauga un sabiedrībai gribas to raksturot kā neveiksmi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!