Foto: PantherMedia/Scanpix
Rudens tikai pusē, bet jau gaidi pavasari? Rutīna visas dienas iekrāso pelēcīgi vienādas? Organizācija "Getting To Zen" norāda, ka to iespējams mainīt, apzinoties, kas dzīvē vairo krāsas un kas to padara pelēku.

Portāls “Delfi” piedāvā iepazīties ar astoņiem veidiem, kā ikdienu piepildīt ar prieku, mieru un pozitīvām attiecībām:

Esi pateicīga


Foto: PantherMedia/Scanpix

Skatlogi un reklāmas uzsver materiālo vērtību nozīmi, apgrūtinot spēju koncentrēties uz to, kas mums jau ir, tā vietā, lai koncentrētos uz to, kā mums vēl nav.

Lai cīnītos ar šo trūkuma sajūtu, esi pateicīga visiem saviem pienākumiem, darāmajam un mijiedarbībai ar citiem. Katrā sīkumā atrodi labāko, piemēram, mazgājot traukus, padomā, cik labi, ka esi tam atradusi laiku tagad, un darbs nebūs jādara vēlāk. Savukārt darbā, saņemot uzdevumus, kurus būs jādara vēl pēc darba laika, priecājies, ka savas izglītības un pieredzes dēļ esi izcīnījusi šo vietu. Turklāt tas norāda uz kolēģu uzticību, ka tu spēj paveikt uzdoto. Atceries, ka katrs papildus darbiņš tikai vairo tavu vērtību citu acīs.

Koncentrēšanās uz labajām lietām ne tikai liks justies labāk, bet arī ienesīs aizvien vairāk un vairāk labo lietu jūsu dzīvē.


Iemācies piedot


Foto: PantherMedia/Scanpix

Piedot māca ne tikai visas reliģijas, ko vien spēj iedomāties, bet arī psihologi. Tikai piedodot iespējams atgriezt dzīvei patieso krāsu košumu.

Piedošanas sajūta ir domāta tikai tev. Neviens cits labumu no tā nejutīs, ja vien šis cilvēks pats būs gaidījis piedošanu. Kad kādam tiek piedots, tas nedzēš ne pāridarījumu, ko šī persona ir paveikusi, ne tavu atmiņu par to. Tas tikai tevi atbrīvo no naida, kas saista ar pagātnes notikumu.

Turēt naidu, aizvainojumu un līdzīgas negatīvās izjūtas pret citām personām ir tas pats, kas pašam dzert indi un cerēt, ka tā kaitēs otram. Tādējādi tu pati turpini ciest, tāpēc ir vērts pie sevis pārdomāt pāridarījumu un piedot vainīgajam.


Piebremzē


Foto: PantherMedia/Scanpix

Iespējams piebremzēšana ir visgrūtākais veids, kā iekrāsot savu dzīvi. Daudzām lietām mēs dzīvē paskrienam garām, knapi nojaušot apkārt notiekošo, - viss saplūst vienā lielā miglā.

Vai esi kādreiz pieredzējusi, ka prāts ir tik aizņemts ar domām, ka pēc garāka gājiena vai brauciena attopies, ka no paša ceļa neesi piefiksējusi nevienu mirkli? Tikai katru soli apdomājot un ikreiz pēc nākamā soļa speršanas paveries apkārt, ir iespējams patiešām izbaudīt arī pašu ceļu.

Piebremzē un izbaudi dzīvi! Ātri skrienot pa to, tu ne tikai palaid garām ainavu, bet arī jēgu un sajūtu, kurp dodies un kāpēc.


Esi savs labākais draugs


Foto: Shutterstock

Katru dienu sāc ar labu dabu, kas paredzēts tikai tev. Tā var būt izcilas kafijas tase, našķis pirms iziešanas no mājas vai kāds vingrinājums, ko jau sen esi apņēmusies darīt pēc pamošanās. Šī vienkāršā darbība ik rītu atgādinās, ka tikai tu pati esi savas dzīves vissvarīgākā persona.

Sieviešu dabā ir ziedot sevi darbam un citiem cilvēkiem, kamēr laika atlicināšana sev dažkārt tiek uzskatīta par egoistisku. Tā rezultātā rodas enerģiju atņemoša vainas sajūta. Šādas domas ir jāaizmirst, jo tas nav egoisms, bet gan rūpes par sevi. Tikai parūpējoties par savām vajadzībām, tu pilnvērtīgi varēsiet parūpēties arī par citiem.


Dāvini citiem


Foto: PantherMedia/Scanpix

Došana citiem ir viens no jaukākajiem veidiem, kā piešķirt krāsas savai dzīvei. Tas sniedz gandarījumu gan jums pašai, gan tam, kuram palīdzība nepieciešama.

Tas nebūt nenozīmē, ka jādāļā nauda, dāvanas un ziedi. To vietā dažkārt pietiks arī ar ikdienā nereti aizmirsto sveicienu satiekoties, komplimentu un smaidu.

Nelielais laipnais žests, ko otram sniegsi iespējams ir pati labākā lieta, ko saņēmējs vispār saņems visas dienas vai pat mēneša laikā.


Dari to, ko mīli


Foto: DELFI

Tu noteikti esi pamanījusi, ka, nododoties patīkamiem vaļaspriekiem, uzlabojas pašsajūta, rodas inovatīvas idejas un visu paveikt šķiet vieglāk kā jebkad. Tas tikai norāda, ka ir nepieciešams dzīvi pārvērst spēlē!

Atceries savas bērnu dienas, kad vienīgais izaicinājums bija meklēt jaunus izklaides veidus? Pamēģini to atkal! Izvairieties no savu īsto vaļasprieku noliegšanas, tikai tāpēc, ka “tie neatbilst nopietnam cilvēkam” un “citi var ko ne tā padomāt”. Tas novedīs vienīgi pie iekšējas neapmierinātības un nemiera, kas savukārt ikdienu var pārvērst mokoši pelēkā eksistencē.

Tā vietā smejies, ja nāk smiekli, dejo, ja kaut iztālēm sajūti ritmu, šļūc pa kāpņu margām, glezno, izšuj un gatavo un apēd veselu šokolādes tāfelīti, ja vien tā iegribas. Galu galā mēs nepārtraucam spēlēties, tāpēc, ka paliekam veci, bet paliekam veci tāpēc, ka beidzam spēlēties.

Atrodi laiku klusumam

Foto: LETA

Paņem atpūtas brīdi no visapkārt esošajiem trokšņiem. Starp radio, dažādajiem ekrāniem, telefonu zvaniem, reklāmu stendiem un veikaliem paņem pauzi, kurā sadzirdēt savu iekšējo balsi. Tajā vēlams ieklausīties vismaz brīdi ik dienu.

Šajā laikā pārdomā, kā esi veikusi dažādas izvēles un kā vērtējami notikumi, kuros esi iesaistīta. Miers un visa labā izcelšana kaut vai tikai domās palīdzēs uzlabot arī kopējo pašsajūtu.

Ja mēs neesam pārliecināti par darbībām, ko darām, un domām, ko domājam, mēs tās nespējam ietekmēt. Dažiem atbrīvoties var palīdzēt meditācija, citiem piecu minūšu atlaišanās dīvānā.


Jautā palīdzību


Foto: Scanpix

Daudzi uzskata, ka palīdzības prasīšana ir vājuma pazīme. Šis pieņēmums ir gaužām aplams, jo tieši jautāt palīdzību ir ārkārtīgi grūti.

Spēja pajautāt norāda, ka tik ilgi, kamēr vien tev nav atbilde uz konkrētiem jautājumiem, tev vismaz ir vēlme to atrast. Daudzi veiksmīgi indivīdi, ieskaitot politiķus, uzņēmumu vadītājus un pat nelielas skolas direktorus, ir padomnieku un vietnieku ielenkti, lai kopīgi spētu atrast labākos risinājumus.

Dažkārt gadās, ka dzīves krāsas aizēno tieši kas tāds, ko pati nevari atrisināt. Tāpēc, ja kādā jomā rodas problēmas, nebaidieties meklēt cilvēku, kas spēj palīdzēt atrast tām risinājumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!