Kā vēsta resurss "woman.ru", pēc draudzības izjukšanas izveidojušos tukšumu aizpilda jaunas draudzības saites.
Zinātnieks pie šāda secinājuma nonācis, aptaujājot 1007 brīvprātīgos vecumā no 18 līdz 65 gadiem, lai noskaidrotu, ar ko viņi apspriež privātas lietas, kas palīdz remontdarbos vai saimniecībā, cik bieži viņi tiekas ar draugiem un kur ar viņiem iepazinušies.
Pēc septiņiem gadiem Mollenhorsts sazinājās ar pētījuma dalībniekiem vēlreiz un atkārtoti aptaujāja 604 cilvēkus, kuri piedalījās pētījuma pirmajā daļā.
Izrādījās, ka tikai 30 procenti seno draugu joprojām bija svarīgi cilvēki aptaujas dalībnieku dzīvē. Tikai ar 48 procentiem viņi vispār uzturēja kādas attiecības. Tai pašā laikā respondentu draugu un paziņu loka lielums bija palicis praktiski nemainīgs.
Cilvēki meklē draugus starp tiem, ar kuriem saskaras ikdienā, skaidro sociologs. Dzīves apstākļi lielā mērā nosaka arī to, kāds būs jaunais paziņu loks.
Kā likums, cilvēki visbiežāk izvēlas jaunus draugus no tām aprindām, kur viņiem jau ir draugi. Turklāt izrādījās, ka mūsdienās robežas starp profesionālo sakaru loku, kaimiņiem un privātiem sakariem tiek nojauktas vieglāk, nekā agrāk.