Seši padomi 'piedošanas fobijas' uzvarēšanai
Foto: PantherMedia/Scanpix
Ar vārdu „piedod” cilvēkiem ir divu veidu attiecības – kamēr vieni to šauj ārā pa labi un pa kreisi, citi to nespēj pateikt. Nespēj un viss. Tomēr „atvainošanās fobija” nelīdzēs, ja patiešām vēlies uzlabot sabojātās attiecības.

Teju visā pasaulē pastāv nerakstīts likums, ka, ja otru patiesi mīli, tad tu esi tā persona, kurai pēc jebkāda strīda, neskatoties uz tā iemesliem, ir jāspēj atvainoties otram cilvēkam par to, ka no savas puses tādu vispār pieļāvi. Attiecīgi tāda pat atbildība ir no otra strīdā iesaistītā, taču pēdējā muļķība būtu analizēt, kurš šo soli sper ātrāk, jo mums katram ir citāds temperaments un raksturs.

Viens gan ir skaidrs - jo ātrāk problēmas tiks atrisinātas, jo labāk jutīsies gan tu, gan otrs strīdnieks. Tas, no kā mēs baidāmies (un baidās arī mūsu partneri) ir noliegums no otras personas puses. Mūsu iekšējais gods baidās tikt samalts druskās, bet „ego" - tikt sodīts par savu atklātību un atvērtību, taču patiesībā vārds „piedod" vienmēr tiek sagaidīts ar atvieglojumu un tiek atdarīts ar to pašu, raksta portāls „Psychology Today".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!