lūrēt atslēgas caurums durvis
Ir gadījies uzzināt, ka kāds šķietami tuvs paziņa drīz precēsies vai aicinās savus labākos draugus uz dzimšanas dienu/raudzībām, tad gaidīt šo lielisko pasākumu un visbeidzot atskārst, ka visi citi jau sen ielūgti vai ļaunākajā gadījumā - tas jau ir noticis? Tas tikai nozīmē, ka tevi "atšuvuši" vislabākajā zināmajā veidā – neinformējot.

Pēc šādiem atgadījumiem, pieķeram sevi pie domas, ka droši vien tas ir tāpēc, ka pēdējo gadu neesam tikušies vai arī atceramies kādu nodarījumu, ko otra puse acīmredzot ir uztvērusi ļoti personīgi. Par spīti tam, ka teorētiski saprotam, kāpēc neesam ielūgti, vai kāpēc otru neaicināt uz kādu notikumu, šādas mulsuma pilnas minstināšanās nav retums, raksta portāls "Jezebel".

No vienas puses visai biežas ir situācijas, ka, kādu paziņu neuzaicinot uz pāra kopīgu pasākumu, tiek netieši norādīts, ka viņš bija "pieņemams" draugs, kamēr cilvēks bija vientuļš, bet tagad pāris saglabā attiecības tikai ar "labākajiem" no abām pusēm.

Tāpat no draugu vidus pamazām tiek "izsvītroti" katra atsevišķā cilvēka pretējā dzimuma draugi. Tas parasti notiek neuzkrītoši, bet sistemātiski, jo katra pusīte baidās par jebkādu mazāko konkurenci. Savukārt ja esi bijusī meitene vai puisi kādam no pāra, tad jābrīnās, ka par tavu eksistenci otra puse vispār ir informēta.

Atsevišķos gadījumos, kad ieplānotais pasākums izmaksā lielu naudu, turklāt summas pieaug atkarībā no viesu skaita, kā tas ir, piemēram, kāzās, ir tikai saprotams, ka pat labi paziņas tiks nošķirti no labākajiem draugiem un netiks ielūgti piedalīties pāra dzīves nozīmīgākajā dienā.

Jebkurā gadījumā neuzaicināšana uz pasākumu ir sāpinoša. Tā ir nepatīkama pat tad, ja esi tik attāls paziņa, ka nezini, ar ko cilvēks nodarbojas un vai jau ir precējies. Ir gan viens knifs - nesāpina tas, ko tu nezini. Uzzināt, ka kāzas/dzimšanas diena jau ir notikusi ir labāk nekā saņemt oficiālu ziņu, ka tāds notikums ir iecerēts, bet tu neesi ielūgto vidū, raksta "Jezebel".

Turklāt nav nemaz iespējams apzināt, cik daudziem cilvēkiem paziņot, ka viņi nav vēlami? Neviens jau nesastāda sarakstu ar cilvēkiem, kurus vajadzētu aicināt uz svētkiem, bet kuri tā arī netiks aicināti. Tas ir līdzīgi kā meitenei klubā pateikt visiem sev nepatīkamajiem puišiem, lai viņi nemaz necenšas viņu aicināt uz deju vai dzērienu, nemaz nezinot, vai viņi to jebkad darītu.

Līdz ar to pastāv divi ielūgšanas pamatlikumi:

  • Rīkojot pasākumu, pieņem, ka visi tie, kam ielūgumi nav nosūtīti, ir neformāli informēti, ka viņi nav ielūgti.
  • Nesaņemot ielūgumu, pieņem, ka neesi aicināts, un samierinies ar to.

Protams, vienmēr gadās kāds, kurš vēl cer iekļūt šajā sarakstā, ir vīlies par to, ka nav iekļuvis, vai patiešām naivi domā, ka ir aizmirsts. Šādos gadījumos vēlams izmantot kādu no trim frāzēm:

  • Pasākums paredzēts tikai pašu tuvāko cilvēku lokā (tulkojums: tu neesi pietiekami tuvs, lai tiktu uzaicināts).
  • Pasākuma vieta ir ļoti ierobežota un iespējams aicināt tikai noteiktu skaitu cilvēku (tulkojums: tu neesi pietiekami tuvs, lai tiktu uzaicināts).
  • Viesu saraksts vēl nav līdz galam pārrunāts (tulkojums: tu neesi pietiekami tuvs, lai tiktu uzaicināts).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!